۱۵ آبان ۱۳۹۲

چطور تبدیل به یک کارمند نمونه شویم

۱۵ آبان ۱۳۹۲ 5890 بازدیدکننده 4 نظر
چطور تبدیل به یک کارمند نمونه شویم در این مقاله می خوانید

لازمه یک کارمند نمونه بودن در کار، این است که شما در کارها مسئولیت خود را قبول کرده و از توقعاتی که از طریق کارفرمای شما برای شما تعیین شده است بهتر عمل کنید.   ...

چطور تبدیل به یک کارمند نمونه شویم

مقدمه

اگر شما فردی مسئولیت پذیر باشید و کارهای خود را به درستی انجام دهید، نه تنها بعنوان یک کارمند نمونه نزد کارفرما و همکاران خود شناخته خواهید شد، بلکه ممکن است به کاری جذاب تر و پر درآمد تر در سازمان خود ارتقاء پیدا کنید. کارفرماها، کارمندانی که روحیه تیمی بالایی داشته ، برای برآورده کردن هدف های شرکت تلاش کرده، و اهداف شرکت را با صرف بودجه ای پایین تامین می کنند، را خواهند شناخت. شناخت شرکت خود و اهداف آن، اولین قدم برای تبدیل شدن به یک کارمند نمونه است.

 

دستورالعمل‌ها

1. به دقت به توضیحات رئیس خود گوش دهید. با او تماس چشمی برقرار کنید تا او بداند که شما به حرف‌هایش توجه می‌کنید. مشکلاتی که در مورد وظیفه محوله وجود دارد را در اسرع وقت به او اطلاع دهید تا بتوانید آن وظیفه را به خوبی و به صورت کامل انجام دهید.

2. به سرعت به ایمیل‌های خود جواب دهید. خیلی از رؤسا دوست دارند از طریق ایمیل دستورات خود را به کارمندان بدهند تا مطمئن شوند که کارمندان به طور کامل متوجه کارها و وظایف خود می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که به سرعت و دقت به ایمیل‌های ورودی پاسخ دهید.

3. با همکاران خود رفتاری دوستانه و حرفه‌ای داشته باشید. اگر بتوانید کاری کنید که استرس و فشار محیط کار کمتر شود، در دید رئیستان به عنوان کارمندی ارزشمند به نظر خواهید رسید.

4. کارهای خود را سر وقت، و با در نظر داشتن دستورات رئیس خود انجام دهید. خیلی از روسا، قدر تعهد و عملکرد بالای شما که از سطح وظایف خود بیشتر عمل کرده‌اید  را خواهند دانست. به طور مثال فرض کنیم که شما یک گزارشگر روزنامه هستید و رئیس شما از شما می‌خواهد که تا پایان روز کاری ، سه داستان برای روزنامه آماده کنید، شما سعی خود را بکنید که کارهای بیشتر و با کیفیت بالاتری تهیه کنید تا بتوانید برخی از آن‌ها را برای روزهای آینده ذخیره کنید.

5. سر وقت سر کار خود بروید و در تمام ساعات کاری خود، به خوبی کار کنید. برخی از کارفرماها خیلی دیر سر کار می‌آیند، و معمولاً یا وقت خود را صرف جلسات می‌کنند و یا اینکه در اینترنت چرخ می‌زنند. با این وجود آن‌ها قدر کارمندانی که بهترین استفاده از ساعات کاری شرکت را می‌کنند می‌دانند.

6. خاص بودن خود را با فعال بودن و دادن پیشنهاد‌هایی که می‌توانند کیفیت کار شرکت را بهبود ببخشد تثبیت کنید. زمانی که یکی از وظایف خود را انجام می‌دهید مغرور نباشید. دادن پیشنهاد‌های خوب به صورت گاه به گاه که به کارفرمای شما بفهماند که شما کارمندی متعهد هستید، می‌تواند برای تبدیل کردن شما به یک کارمند نمونه کافی باشد.

7. برای افزایش کیفیت کاری بقیه کارمندان تلاش کنید. حجم کار، ضرب العجل های کاری، و توانایی کارمندان دیگر در انجام کارها و مسئولیت‌های خود در چهارچوب‌های بودجه‌ای تعیین شده را تعیین کنید. سپس، افزایش کیفیت کاری کارمندان خود را به عنوان یک هدف برای خود قرار دهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040