۱۵ آبان ۱۳۹۲

بهترین راه ها برای صحبت با مشتری

۱۵ آبان ۱۳۹۲ 3664 بازدیدکننده 4 نظر
بهترین راه ها برای صحبت با مشتری در این مقاله می خوانید

مشتریانی که احساس می‌کنند به خوبی با آن‌ها برخورد شده و از کالا و خدمات شما راضی تر بوده و در آینده باز هم به شما مراجعه کرده و تجارت شما را به دوستان خود پیشنهاد می‌دهند. ...

بهترین راه ها برای صحبت با مشتری

مقدمه

اگر شما زیاد با مشتری ها سروکار دارید، لازم است بهترین راه صحبت با آن‌ها برای راضی کردنشان را یاد بگیرید. در ادامه چند نکته مفید برای صحبت با مشتری آورده شده است.

 

استفاده از برخورد مثبت

یک رفتار خوب، بر مشتری تاثیر خوبی گذاشته و احساسی خوب از کالا و خدمات شما در مشتری باقی می‌گذارد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که همیشه با مشتریان خوب با صمیمیت و رویی گشاده صحبت می‌کنید، تلاش کنید تا همه‌ی مشکلات خود را پشت در گذاشته و بعد وارد محیط کار شوید. بدون داشتن افکار منفی، داشتن رفتاری خوب حتی با سرسخت‌ترین مشتریان نیز آسان خواهد بود.

 

همیشه عذرخواهی کنید

حتی اگر مشتری پس از اطلاع از نحوه‌ی مصرف کالا، اشتباهی مرتکب شده است، هیچ‌گاه او را سرزنش نکرده و یا به هیچ طریقی نگویید که او مقصر بوده است. اولین کار عذرخواهی برای ناکارآمدی و یا هر مشکل دیگر کالا و خدمات است. همواره به یاد داشته باشید که همیشه حق با مشتری است. زیرا در صورتی که نتوانید خود را با مشتری وفق دهید، او خدمات خود را از جای دیگری خواهد گرفت.

 

با شخصیت باشید

با گفتن اسم کوچکتان به مشتری خود را به او معرفی کنید. اغلب اوقات مشتریان با گفتن اسم خود ، جواب شما را می دهند ، اما اگر این‌گونه نبود، از آن‌ها اسمشان را بپرسید تا بدانید چگونه آن‌ها را مخاطب قرار دهید. گفتن نام مشتری در یک مکالمه سبب می‌شود که او احساس راحتی کرده و حس کند که به او به عنوان یک فرد اهمیت داده می‌شود، نه فقط به عنوان یک مشتری. زیاد از نام او استفاده نکنید. یک یا دو بار در حین ملاقات کافی است.

 

صادق باشید

زمانی که قصد فروش یا ارتقای محصولات خود را دارید، لازم نیست که با گفتن چیزهایی که مناسب مشتری نیست او را گیج کنید. دروغ گفتن به مشتری برای فروش محصولات نشان‌دهنده‌ی اخلاق کاری ضعیف شماست و ممکن است به ادامه‌ی تجارتتان آسیب بزند. بعضی از مشتریان ممکن است متوجه دروغ شما شده و به شرکت گزارش داده و یا از شرکت شما شکایت کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040