۱۳ آبان ۱۳۹۲

معایب کارمند دائمی بودن

۱۳ آبان ۱۳۹۲ 5272 بازدیدکننده 5 نظر
معایب کارمند دائمی بودن در این مقاله می خوانید

همه ما دوست داریم که یک شغل ثابت داشته باشیم و آینده شغلی خود را تامین کنیم در این مقاله شما با معایب کارمند دائمی بودن آشنا خواهید شد. ...

معایب کارمند دائمی بودن

مقدمه

داشتن یک موقعیت کاری ثابت، معمولاً به عنوان یک چیز بد تلقی نمی شود، اما حقیقت این است که کیفیت زندگی، انعطاف‌پذیری شغلی و پیشرفت در کار، زمانی که شما در یک کار ثابت قرار دارید، ضربه می‌خورند.

 

امنیت شغلی کاهش‌یافته

همان طور که گفته شد، اقتصاد و رکود آن و روند فروش می‌تواند حتی به یک کارمند ثابت و دارای امنیت شغلی نیز تأثیر بگذارد. درست است که ممکن است شما شغل خود را به صورت نامحدود حفظ کنید، اما اگر واقعاً از آن کار جدا شوید، به علت اینکه آن کار تنها چیزی است که بلد هستید، انتخاب‌های شما برای کار بعدی محدود خواهند بود. کارمندان موقت، که از مکانی به مکان دیگر می روند، فراز و نشست‌های کار را بهتر پذیرفته و همیشه برای آن‌ها جای دیگری برای رفتن وجود دارد.

 

حقوق کمتر

اگرچه میزان دریافتی یک کارمند ثابت ممکن است ذاتاً بد نباشد اما این حقیقت وجود دارد که بسیاری از پاداش‌ها به راحتی قابل‌دسترسی نیستند. مزایای بیمه یک مثال عمده است، مزایای شرکتی همانند هتل و ماشین های شرکتی نیز یک مثال دیگر می باشند. اینها شاید بد نباشند، اما مقدار پولی که شما به خانه می‌برید ممکن است به لطف مزایای گفته شده کم شود. این مزایا، مخصوصاً اگر فرصتی برای استفاده آنها به دست نمی آورید، مثلاً در صورتی که هیچگاه نیازی به استفاده از دفترچه بیمه خود پیدا نمی کنید می تواند خیلی بد باشد.

 

خستگی

کارمندان ثابت اغلب به یک ساختمان رفته، همان کارهای روزمره را کرده و همان چهره‌های هر روزه را می‌بینند. این لزوماً یک چیز بد نیست، اما ممکن است به شما این حس را دهد که در یک عادت همیشگی گیر کرده‌اید، مخصوصاً اگر کار شما از نوع کاملاً ثابت بوده و یا پیشرفت زیادی نداشته باشد.

 

عدم انعطاف‌پذیری

اگر شما یک کارمند دائمی هستید، به احتمال زیاد انجام کار در زمان های اداری اولویت اصلی شما خواهد بود. کار 44 ساعت از زمان شما در یک هفته را می‌گیرد. حتی اگر شما توانایی مدیریت زمان را داشته باشید، به علت ساعات ثابت کار، فعالیت های شما در خارج از کار مانند ثبت نام در کلاس ها، رفتن به دانشگاه، والدین تمام وقت بودن و گسترش علایق دیگر شما محدود خواهند شد.

 

کمبود گستره مهارت‌ها

یک کارمند ثابت ممکن است خود را به گونه‌ای بیابد که برای سال‌های متمادی یک کار خاص را انجام داده و تنها در صورتی چیز جدیدی را یاد بگیرد که رئیسش بداند نیاز است. این امر، زمانی که که او حتی مهارت جدیدی برای پیشرفت در کار کنونی‌اش را یاد نمی گیرد کاملاً زیان‌آور است. اگر زمانی برسد که او لازم باشد به دنبال کار جدیدی بگردد، خصوصاً در زمینه‌ی تکنولوژی، خواهد دید که از همه عقب تر است. کارمندان موقت اغلب در حال تغییر هستند. این به این معنی است که معیشت آن‌ها با داشتن مهارت‌های به‌روز گره خورده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040