۱۳ آبان ۱۳۹۲

چگونه استرس در محیط کار را کاهش دهیم

۱۳ آبان ۱۳۹۲ 3705 بازدیدکننده 3 نظر
چگونه استرس در محیط کار را کاهش دهیم در این مقاله می خوانید

ممکن است در محیط کار به دلایل مختلف در وجود شما استرس بوجود آورده باشد، در این مقاله یاد می گیرید چگونه استری در محیط کار را کاهش دهید. ...

چگونه استرس در محیط کار را کاهش دهیم

مقدمه

هنگامی که در محیط کار هستید، استرس ممکن است از تمام جهات به سراغ شما بیاید. از ضرب العجل کاری گرفته تا اضافه شدن کارهایتان توسط رئیس. با چند روش ساده می توانید این استرس ها را کاهش دهید. استرس در محیط کار اجتناب‌ناپذیر است، اما شما باید راهی بیابید که آنجا را برای خودتان محیط راحت تری کنید. مراحل زیر را انجام دهید تا استرستان در محیط کار کم شود.

 

دستورالعمل‌ها

1. قبل از شروع به انجام کارهای روزانه خود، روزتان را برنامه‌ریزی کنید. برنامه ای بریزید که مشخص می کند چگونه از روز خود برای انجام کارهایی که به عهده شما گذاشته شده است استفاده خواهید کرد. داشتن یک مسیر مشخص برای کارتان، استرس شما در محیط کار را کم می‌کند.

2. بنشینید و کارهایی را که قبلاً برای آن‌ها برنامه‌ریزی کرده بودید را با پشتکار انجام دهید. کار کردن با سرعتی آرام و پیوسته موجب آرامش شما در محیط کارشده و استرستان را کم می‌کند.

3. به کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید پاسخ منفی بدهید. فقط به دلیل اینکه رئیس از شما انجام کاری را خواسته است، حتماً نباید به آن پاسخ مثبت بدهید. پاسخ منفی به کاری که میدانید نمی‌توانید انجام دهید، نگرانی شما را کم می‌کند.

4. برای کارها از دیگران کمک بخواهید. هنگامی که مدیریت کاری به تنهایی برای شما خیلی سخت است، از یک همکار تقاضای کمک کنید. این کار احساس شکستن زیر فشار کار را کم کرده و استرستان را می‌کاهد.

5. در آخر روز کاری میز خود را مرتب کنید. این کار به شما احساس کامل بودن داده و موجب می‌شود استرس روز بعدتان کاهش یابد.

 

نکات و هشدارها

با برنامه بودن ، در مسیر کاهش استرس، شما را خیلی پیش خواهد برد.

اگر باید به کار روزانه تان چیزی افزوده شود، برای دریافت زمان بیشتری که می‌توانید آن پروژه را در آن کامل کنید، مذاکره نمایید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040