۱۳ آبان ۱۳۹۲

چگونه با کنترل شدنمان کنار بیاییم

۱۳ آبان ۱۳۹۲ 3062 بازدیدکننده 5 نظر
چگونه با کنترل شدنمان کنار بیاییم در این مقاله می خوانید

این مقاله به شما آموزش می دهد که چگونه با کنترل شدنمان توسط افراد یا خانواده کنار بیاییم. ...

چگونه با کنترل شدنمان کنار بیاییم

مقدمه

زمانی که یک کارمند رئیسی دارد که همه‌ی کارهای او را کنترل می‌کند، این مسئله می‌تواند برای وی یک آزار کوچک و یا یک ناراحتی جدی باشد. با این وجود در خیلی از موارد، مشکل کارمندان نبوده، این رفتار اغلب نشان دهنده شخصیت کنترل کننده مسئولین و رؤسا است. این امر ممکن است هرروز سبب ترس شما از رفتن به کارشده و بر کارایی شما در کار تأثیر بگذارد. بهتر است این شرایط را بهتر کنید، به جای آنکه به آن اجازه دهید تشدید شود.

 

دستورالعمل‌ها:

1. بررسی کنید آیا رئیستان برای کنترل شما دلیل خاصی دارد یا خیر. اگر کارتان را به بهترین نحو انجام نمی‌دهید، این کار را آغاز کنید تا اعتماد رئیستان به خود را بازپس گیرید.

2. نشان دهید که رئیستان می‌تواند به شما اعتماد کند. به موقع در محل کار باشید و پروژه‌ها را به خوبی کامل کنید. از برنامه پیروی کنید.

3. زمانی که رئیستان به شما وظیفه‌ای را محول می‌کند، آن را انجام دهید. دستورالعمل‌ها را تکرار کرده و برای اطمینان از اینکه آن را متوجه شده‌اید، از وی سوال بپرسید.

4. مشکلات اصلی در کار خود را پیش‌بینی کرده و قبل از آنکه باعث مشکلی شوند که نیاز به دخالت رئیستان باشد، آن‌ها را درست کنید.

5. ملاقاتی را با رئیستان تدارک ببینید تا متوجه شوید که آیا از اینکه این رفتار را با شما دارد آگاه است یا خیر. و اگر این گونه است، چرا فکر می‌کند که این کار لازم می‌باشد.

6. راه‌ چاره‌ای را پیشنهاد دهید که هردوی شما بیشتر احساس راحتی کنید. برای مثال زمانی که روی پروژه‌ای کار می‌کنید پیشرفت‌های دوره‌ای را به رئیستان ارائه دهید. این کار نیاز به چک کردن شما از جانب او را کم کرده یا حذف می‌کند زیرا شما اطلاعاتی که او لازم داشته است را فراهم کرده‌اید.

7. انتظارات رئیستان را مشخص کرده و تخمین بزنید آیا شما می‌توانید آن‌ها را برآورده کنید. اگر یک وظیفه در حد تخصص شما نیست آن را قبول نکنید.

8. در صورت امکان به رفتار رئیستان توجه نداشته باشید. اگر چک کردن در شخصیت اوست، مقابله شرایط را بدتر می‌کند. ممکن است او از پرسش شما درباره‌ی نحوه‌ی اداره‌ی شرکت توسط او قدردانی نکند.

9. اگر این کنترل‌ها بسیار شدید است آن‌ها را مستند کنید. این مشکل را به منابع انسانی بگویید تا ببینید برای حل رضایت‌بخش این مشکل چه کاری می‌توانند انجام دهند.

10. اگر مشکل حل نشد به بخش دیگری رفته یا دنبال کار دیگری بگردید. اگر نمی‌توانید رفتار شخص دیگری را کنترل کنید، می‌توانید کنترل کنید آیا آن رفتار را می‌پذیرید یا خیر.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040