۱۳ آبان ۱۳۹۲

چگونه با استرس یک مصاحبه ی شغلی کنار بیاییم

۱۳ آبان ۱۳۹۲ 4790 بازدیدکننده 5 نظر
چگونه با استرس یک مصاحبه ی شغلی کنار بیاییم در این مقاله می خوانید

استرس در طول مصاحبه شغلی چیزی است که برای همه پیش می آید ما در این مقاله راه های مقابله با استرس در یک مصاحبه شغلی را ارائه داده ایم. ...

چگونه با استرس یک مصاحبه ی شغلی کنار بیاییم

مقدمه

استرس در طول مصاحبه‌ی کاری امری طبیعی است، اما اگر زیاد باشد موجب اشکال در کار شما خواهد شد. آماده بودن کامل برای مصاحبه، شما را مطمئن می‌سازد که مقدار زیادی از اضطراب خود کم شده و خود را برای سؤالات آماده کنید.

استرس زیاد، موجب جواب‌های غیرمنطقی، ضربان شدید قلب، لرزش پا، سردرد، عرق کردن کف دست، فکرهای سریع و نامنظم، دست‌های لرزان و صدای مرتعش در شما خواهد شد. راه هایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کرده و میزان استرس و هیجانات قبل از انجام مصاحبه را در خود کاهش دهید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. قبل از مصاحبه، در مورد شرکت تحقیق کنید.هرچه اطلاعات شما بیشتر باشد، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. بدانید که شغلی که برای آن مصاحبه می‌شوید، در چه موردی است و بدین گونه برای سؤالاتی که از شما پرسیده خواهد شد آماده‌تر خواهید بود.

2. سؤالاتی که از شما پرسیده خواهد شد را پیش‌بینی کنید. سؤالات استاندارد مصاحبه‌ها شامل موارد زیر است: " چرا می‌خواهی برای این شرکت کارکنی؟"، " بیش‌ترین توانایی شما در چه چیزی است" و " بیش‌ترین ضعف شما در کجاست".

3. قبل از مصاحبه نفس عمیق بکشید تا به آرامش شما کمک کند. وقتی نفستان را بیرون می‌دهید به خودتان بگویید که من مطمئن بوده و بهترین داوطلب برای این شغل هستم.

4. به مصاحبه زیاد فکر نکنید. بعضی از اشخاص مصاحبه شونده می‌خواهند تمرکز زیادی را روی مصاحبه گذاشته و فکر می‌کنند که شخص مصاحبه‌کننده قصد دارد او را کوبیده و به او علاقه‌ای ندارد. تمرکز زیاد به مصاحبه نیز ممکن است موجب ناامیدی شما شود.

5. با لباس‌های جدید به مصاحبه بروید. نکات بهداشتی را رعایت کرده و سعی کنید که لبخند بزنید. هرچه به خودتان مطمئن تر باشید، استرس شما کمتر خواهد بود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040