۸ آبان ۱۳۹۲

روش استفاده از زبان بدن در تجارت

۸ آبان ۱۳۹۲ 4162 بازدیدکننده 4 نظر
روش استفاده از زبان بدن در تجارت در این مقاله می خوانید

اگر به دنبال یک موقعیت جدید، ارتقا شغلی، و یا جلب توجه استاد خود در دانشگاه هستید،روش استفاده از زبان بدن به طرز ماهرانه در این مقاله توضیح داده شده است. ...

روش استفاده از زبان بدن در تجارت

مقدمه

اگرچه بسیاری از افراد اهمیت زبان بدن را می‌دانند، ولی حتی از موارد ساده و اولیه‌ی زبان بدن نیز به صورت مداوم استفاده نمی‌کنند. با یادگیری استفاده‌ی موثر از زبان بدن در موارد روزانه، می‌توانید در راه موفقیت با اطمینان بیشتری گام بردارید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. طرز ایستادن خوب را تمرین کنید. اگر شما عادت به خمیده راه رفتن دارید، قرار گرفتن در یک حالت خوب برای شما راحت نخواهد بود. به حالت زیر بایستید: شانه‌ها به سمت عقب، پشت صاف و سر بالا. این حالت ممکن است در اول حتی برای شما غیرطبیعی باشد. این حالت را با ایستادن مقابل آینه تمرین کنید. این کار به بدن و ذهن شما می‌فهماند که این روش صحیح است، اگرچه آن را حالتی زشت و نامناسب حس می‌کنید.

2. با هر شخصی که صحبت می‌کنید، حتی در مکالمات غیر رسمی، ارتباط چشمی خود را حفظ کنید. ارتباط چشمی یکی از مهم‌ترین موارد در زبان بدن است، زیرا زمانی که فرد نتواند در چشمان شما نگاه  کند، شما را مغرور یا غیرقابل‌اعتماد تصور می‌کند. اگر خجالتی هستید، قبل از انجام این کار در جامعه، ارتباط چشمی را با دوستان و خانواده‌ی خود تمرین کنید.

3. در شرایط رسمی، پای خود را از ناحیه‌ی مچ به هم نزدیک کنید. هر چقدر هم که خسته و یا کسل شده‌اید، آرنج خود را از میز دور نگهدارید. به پشتی صندلی بصورتی صاف تکیه دهید، این کار نشان‌دهنده‌ی علاقه شما به اطلاعات ارائه شده است.

4. هنگامی که صحبت می‌کنید، دست‌های خود را راحت قرار دهید. اکثراً انسان‌ها هنگام حرف زدن زیاد از دست‌های خود استفاده می‌کنند. این کار ممکن است گیج کننده باشد و شما را از پیامی که قصد انتقال آن را دارید دور کند. تمرین کنید که هنگام صحبت کردن دست‌هایتان را در اطراف نگه‌دارید. این کار را با نگاه کردن در آینه تمرین کنید. این روش به شما می‌گوید هنگامی که از دست‌هایتان برای حرف زدن استفاده نمی‌کنید، چگونه به نظر می‌رسید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040