۵ دي ۱۳۹۴

سس کارامل

۵ دي ۱۳۹۴ 3300 بازدیدکننده 0 نظر
سس کارامل در این مقاله می خوانید

روش تهیه سس کارامل ...

سس کارامل

مواد لازم

مواد لازم سس کارامل

     شکر 1 پیمانه  ( 210 میلی‌گرم )
 

کره

6 قاشق غذاخوری  ( 85 گرم )
     خامه 1.2 پیمانه  ( 120 میلی‌گرم )
 1.  

 

روش تهیه

قبل از شروع کار مطمئن شوید همه چیز را آماده کرده‌اید –خامه و کره کنار ماهیتابه آماده باشند. درست کردن کارامل کاری سریع است که نمی‌توان بین آن برای آماده کردن مواد منتظر ماند. اگر سریع نباشید شکر می‌سوزد. اطراف شما کودک نبوده و حتماً دستکش مخصوص فر دست کنید. شکر کاراملی شده چندین بار داغ تر از آب جوش است.

 

سس کارامل

شکر را روی دمای متوسط دریک ماهیتابه با کفه‌ی کلفت گرم‌کنید. زمانی که شکر شروع به ذوب شدن کرد آن را مرتباً با یک همزن چوبی هم بزنید. اگر بخواهید می‌توانید کمی ماهیتابه را روی شعله بچرخانید. اگر شما از یک ماهیتابه با کفی ضخیم استفاده کنید نتیجه‌ی کارتان بهتر خواهد بود. اگر قبل از ذوب شدن همه‌ی شکر مقداری از آن سوخت دوباره این کار را تکرار کنید. این بار یک نصف پیمانه آب در ابتدا به آن اضافه کنید. این کار به پخت شکر کمک می کند. اما بدانید با افزودن آب زمان بیشتری طول می‌کشد تا شکر کارامل شود زیرا آب نیاز به زمان بیشتری برای تبخیر دارد.

 

 

 1. سس کارامل سس کارامل
  سس کارامل سس کارامل

زمانی که همه‌ی دانه‌های شکر ذوب شدند ( رنگ شکر در این مرحله باید کهربایی تیره باشد)  فوراً کره را به ماهیتابه اضافه کنید. هم بزنید تا کره نیز ذوب شود.

 

سس کارامل

زمانی که کره ذوب شد ماهیتابه را از روی شعله بردارید. تا سه بشمارید و سپس به آرامی خامه را به آن اضافه کنید. به هم زدن ادامه دهید تا کاملاً ترکیب شوند. دقت کنید زمانی که کره و خامه را اضافه کردید ترکیب به طور قابل‌توجهی کف می‌کند. این به دلیل ماهیتابه‌ی ضخیمی است که استفاده کرده‌اید.

 

به آرامی سس کارامل را هم بزنید. اجازه دهید برای چند دقیقه در ماهیتابه بماند تا کمی خنک شود. سپس آن را داخل یک شیشه‌ی مربایی ریخته و بگذارید در دمای اتاق سرد شود. آن را می‌توانید تا دو هفته در یخچال نگه‌دارید. قبل از مصرف سس را گرم‌کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040