۱۵ مرداد ۱۳۹۲

دانستنی های ماهی

۱۵ مرداد ۱۳۹۲ 3316 بازدیدکننده 2 نظر
دانستنی های ماهی در این مقاله می خوانید

در این مقاله روش نگهداری و تشخیص ماهی سالم به شما آموزش داده شده است. ...

دانستنی های ماهی

نحوه تشخیص ماهی تازه

ماهی یکی از غذاهای عامه پسند است و معمولاً در لیست خرید خانم‌های خانه دار وجود دارد. این غذا سرشار از پروتین و ویتامین می باشد ولی باید سعی ‏شود از ماهی تازه استفاده گردد. برای تشخیص ماهی تازه می توانید یکی از راههای‏ساده زیر را انتخاب کنید:

آبشش (پشت گوش) ماهی باید صورتی باشد.

اگر انگشت خود را روی بدن ماهی فشار دهید، باید بعد از برداشتن انگشتتان ماهی سریع به حالت عادی برگردد. اگر جای انگشت شما روی بدن ماهی بماند ماهی تازه نیست.

پولک ماهی تازه باید برجسته و براق باشد.      

 

روش پاک کردن ماهی

امروزه معمولاً فروشگاهها ماهی را قبل از فروش پاک و بسته بندی می کنند. در صورتیکه شما از این نوع فروشگاهها خرید می نمایید بعد از اینکه ماهی را به منزل بردید حتماً در آب سرد ‏شستشو دهید. در غیر این صورت به کمک یک تکه سیم ظرف‌شویی  پولکهای ماهی را جدا نمایید سپس روی شکم آن شکافی ایجاد نموده و محتویات داخل شکم ماهی را کامل خارج کنید و با آب سرد شسته و در فریزر یا ‏یخچال گذارید. اگر ماهی را در فریزر نگهداری می کنید، برای باز کردن یخ ان بجای استفاده از آب از شیر استفاده کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040