۲۱ شهريور ۱۳۹۲

‏نکات لازم برای طبخ انواع کمپوت

۲۱ شهريور ۱۳۹۲ 10445 بازدیدکننده 2 نظر
‏نکات لازم برای طبخ انواع کمپوت در این مقاله می خوانید

خواندن مقاله‌ی زیر، نکاتی در مورد طبخ انواع کمپوت را به شما نشان خواهد داد. ...

‏نکات لازم برای طبخ انواع کمپوت

 انتخاب مواد

برای میوه‌های شیرین یک چهارم وزن میوه و برای میوه‌های ترش یک سوم وزن میوه شکر تهیه کنید. کمپوت نباید مانند مربا زیاد بجوشد و آب کمپوت باید رقیق باشد. برای کمپوت ها از هیچ اسانسی استفاده نکنید، زیرا طعم میوه مناسب تر است.

 

روش‌های طبخ

 برای طبخ کمپوت دو روش وجود دارد:

١ ‏_ تعدادی شیشه‌ی کوچک تهیه کنید. میوه‌هایی که می‌خواهید از آن‌ها ‏کمپوت درست کنید را پوست گرفته و خردکنید. در صورتی که احتیاج به پوست ‏گرفتن و خرد کردن نداشته باشد به همان شکل درون شیشه می‌ریزیم. نصف شیشه ‏را میوه ریخته و به آن آب اضافه کنید. شکر را به طور مساوی بین شیشه‌های موجود ‏تقسیم کرده و سهم هر شیشه را درون آن بریزید. ‏درب شیشه‌ها را محکم بسته و آن‌ها را به شکل ایستاده در قابلمه‌ی مناسبی بگذارید. در قابلمه تا نزدیک در شیشه‌ها آب بریزید. قابلمه را روی حرارت گاز ‏گذاشته و به مدت ده دقیقه پس از جوش آب، شیشه‌ها را بجوشانید. به این ‏طریق هم کمپوت پخته و هم هوای درون شیشه از بین می رود. در نتیجه می‌توانید کمپوت ‏را برای مدتی طولانی نگهداری کنید.

٢ ‏.روش دیگر این است که کمی آب کمپوت را بیشتر کرده و کمپوت را در قابلمه روی حرارت گاز بپزید

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040