۲۸ مرداد ۱۳۹۷

چگونه آشپز خوبی باشید 2

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ 1830 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه آشپز خوبی باشید 2 در این مقاله می خوانید

آیا فکر می‌کنید در آشپزی زیاد وارد نیستید؟ گام‌های زیر را دنبال کنید و می‌بینید افراد زیادی به آشپزی شما علاقه‌مند‌ می‌شوند.   ...

چگونه آشپز خوبی باشید 2

امتحان کنید

غذایی که می‌پزید را بچشید و سپس سعی کنید بفهمید چطور می‌توانید طعم آن را بهتر کنید. یک آشپز خوب می‌تواند تنها با چشیدن غذا بفهمد آیا نیاز به افزودنی جدیدی برای بهتر شدن طعم دارد یا نه و اغلب این تصمیم بر اساس تمرین و تجربه به دست می‌آید. باید به اندازه‌ی کافی به غذای خود اهمیت بدهید تا از پس آن بربیایید. شما می‌توانید در زمان کمی طعم غذای خود را تغییر زیادی دهید.

 

 

اشتباهات را رفع کنید

تکنیک‌های پایه‌ای برای رفع اشتباهات هستند، مانند غلیظ یا رقیق شدن غذا، کمتر کردن نمک آن، در واقع راه‌هایی برای تغییر کلی یک اشتباه. البته برخی اشتباهات جبران ندارند، مانند غذایی که سوخته است. یاد بگیرید باید گاهی کاملاً غذا را دور ریخته و دوباره سعی کنید تا بتوانید اشتباه خود را جبران نموده و درس بگیرید.

 

 

اعتمادبه‌نفس داشته باشید

 

برای اینکه آشپز خوبی شوید نیاز به اعتمادبه‌نفس دارید. گاهی کمی عصبی بودن می‌تواند غذای شما را نابود سازد. تا زمانی که کارتان را شروع نکرده‌اید آن را برای خودتان بزرگ نکنید. گاهی نتیجه چیزی فراتر از انتظار شما خواهد شد.

 

 

یافتن یک دوست برای چشیدن غذای جدید

از یک نفر بخواهید غذای شما را چشیده و درعین‌حال برای بیان نظر و داشتن پیشنهادهای جدید صادق باشد. برای پذیرش انتقادهای سازنده آماده‌باشید. شما نمی‌توانید بدون بهبود این مهارت در خود و پذیرش انتقادها پیشرفت داشته باشید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040