۲۳ مرداد ۱۳۹۷

برتربن روغن های جایگزین گیاهی برای آشپزی

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ 1848 بازدیدکننده 0 نظر
برتربن روغن های جایگزین گیاهی برای آشپزی در این مقاله می خوانید

بهترین دلیل استفاده از جایگزین‌های روغن‌های گیاهی در پخت این است که چربی دستور غذایی را کاهش دهید. پس شک نداشته باشید.   ...

برتربن روغن های جایگزین گیاهی برای آشپزی

چرب‌مایه

چرب‌مایه همان روغن تردکننده‌ی شیرینی است که اغلب از دانه‌های روغنی تهیه می‌گردد. این روغن گیاهی به شکل نیمه جامد است و برندهای تجاری متفاوتی از این روغن وجود دارد. روغن چرب‌مایه بدون طعم بوده و باید قبل از استفاده ذوب شود تا مطمئن شوید مقدار اندازه‌ی متناسب با دستور پخت استفاده می‌کنید.

 

 

مارگارین

مارگارین محصول دیگری است که از روغن سبزیجات تهیه شده و جایگزین خوبی برای شماست. تنها تفاوت این است که طعمی شبیه به کره داشته و غذای شما ممکن است کمی طعم کره‌ای بگیرد. برای مقدار مناسب قبل از مصرف آن را ذوب کنید.

 

 

کره

کره یک شیر جامد با چربی زیاد است و زمانی که به عنوان روغن گیاهی استفاده شود حالتی خامه‌ای خواهد داشت. در حقیقت افراد زیادی ترجیح می‌دهند به جای روغن‌های گیاهی هیدروژنه شده از کره استفاده کنند تا طعمی بهتر داشته باشد. کره جایگزین زیاد خوبی برای روغن‌های گیاهی دیگر نیست زیرا نقطه‌ی دمای سوخت آن بسیار کمتر از روغن‌های دیگر است.

 

 

ماست

ماست ساده‌ی شیرین نشده در کیک‌ها یا برانی ها یک جایگزین سالم برای روغن سبزیجات است. شما می‌توانید در هر دستوری به همان نسبت روغن از ماست استفاده کنید. اگر از ماست پرچرب استفاده کنید به رطوبت غذای شما کمک کرده و برای آن چربی نیز خواهد داشت.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040