۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

چطور لیمو را تازه نگه داریم

۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1849 بازدیدکننده 0 نظر
چطور لیمو را تازه نگه داریم در این مقاله می خوانید

دانستن نحوه‌ی نگهداری لیمو بسیار مهم است، خصوصاً اگر در آشپزی با آن استفاده کنید.   ...

چطور لیمو را تازه نگه داریم

بهترین راه برای نگهداری لیمو – کامل یا خرد شده – در یخچال است، اگرچه راه‌های دیگری برای تازه و شاداب نگه داشتن آن برای زمانی طولانی‌تر وجود دارد.

 

اگر لیموی تازه دارید آن را روی کابینت بگذارید تا زمان استفاده برسد. این کار برای لیموهایی خوب است که در چند روز آینده قصد استفاده دارید. اگر نمی‌خواهید تا زمان بیشتر از یک هفته استفاده کنید گذاشتن آن روی کابینت باعث خشک شد لیمو و از دست دادن آب و طعم آن خواهد شد.

 

 

اگر مقدار زیادی لیمو خریدید یا می‌خواهید برای زمانی طولانی نگه دارید باید آن را داخل یخچال بگذارید. برای جلوگیری از خشک شدن لیمو بهترین راه استفاده از کیسه‌های پلاستیکی است. هوای داخل کیسه را بیرون کرده و بعد درب آن را سفت کنید. نیازی به یخ زدن لیموها نیست، اما باید کیسه‌ی لیموهای تازه را در جایی خنک بگذارید.

 

اگر لیموی تکه شده دارید بهترین راه نگهداری پیچیدن آن  در کیسه‌ی پلاستیکی و گذاشتن در ظرفی بدون نفوذ هوا است. اگر لیمو مقابل هوا قرار بگیرد شروع به خشک شدن خواهد کرد.

 

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040