۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

راه های ساده برای افزودن مواد سالم به رژیم غذایی 2

۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1996 بازدیدکننده 0 نظر
راه های ساده برای افزودن مواد سالم به رژیم غذایی 2 در این مقاله می خوانید

تلاش برای داشتن رژیم غذایی سالم از بزرگ‌ترین مشکلات در زندگی مدرن است. برخی ترفندها کمک می‌کنند با غذاهای جهان مدرن بهتر بتوانید کنار بیایید. ...

راه های ساده برای افزودن مواد سالم به رژیم غذایی 2

جایگزین‌هایی برای مایونز

استفاده از ماست یونانی به جای سس‌های خامه‌ای انتخاب خوبی است. ماست حالت خامه‌ای را داشته و چربی کم و پروتئین زیاد دارد. استفاده از آواکادو به جای مایونز نیز خوب است. آواکادو حالت خامه‌ای به غذا داده و ارزش غذایی بالاتری دارد.

 

 

جایگزینی گوشت قرمز با پروتئین‌های دیگر

به جای خوردن گوشت قرمز آن را با مواد کم‌چرب یا پروتئین‌های گیاهی مانند لوبیا یا سویا جایگزین  نمایید. گوشت قرمز اگر در حد تعادل استفاده شود ایرادی ندارد اما زیاد آن باعث مشکلاتی مانند سرطان روده و بیماری‌های قلبی خواهد شد. مصرف روزانه میوه، سبزیجات، غلات کامل، لوبیاها، مغزها و دانه‌ها با مقدار کم‌گوشت قرمز خوب است.

 

 

جایگزینی گزینه‌های بدون لبنیات

اگر به دنبال راهی برای کم یا حذف کردن لبنیات هستید خوشبختانه انتخاب‌های سالمی پیش رو دارید. کره می‌تواند با روغن‌زیتون جایگزین شود. شیر یا ماست‌های غیر لبنی جایگزین خوبی برای نمونه‌های سنتی آن هستند.

 

 

جایگزین کردن انواع تنقلات

بهتر است به دنبال میوه و سبزیجات یا پاپکرن های خانگی باشید. بادام یا گردو خام نیز می‌توانند به سادگی با میوه‌های تازه ترکیب شده و میان وعده‌ای سالم هستند. این غذاها شما را سیر نگه داشته و مواد  مغذی خوبی برای بدن فراهم می‌کنند، خصوصاً فیبر، پروتئین، چربی‌های سالم و آب.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040