۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

راه های ساده برای افزودن مواد سالم به رژیم غذایی

۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1705 بازدیدکننده 0 نظر
راه های ساده برای افزودن مواد سالم به رژیم غذایی در این مقاله می خوانید

تلاش برای داشتن رژیم غذایی سالم از بزرگ‌ترین مشکلات در زندگی مدرن است. برخی ترفندها کمک می‌کنند با غذاهای جهان مدرن بهتر بتوانید کنار بیایید. ...

راه های ساده برای افزودن مواد سالم به رژیم غذایی

استفاده از جایگزین‌های روغن زمان آشپزی

به‌جای حذف کردن کامل غذاهای سرخ شده – که واقعاً سخت است و نیازی به آن نیست – می‌توانید جایگزین‌هایی کلیدی داشته باشید که کمک می‌کنند غذا چیزی خوبی برای شما شود. در دستور غذایی به جای نصف مقدار روغن یا کره از جایگزین‌هایی مانند پوره‌ی موز استفاده کنید. با این کار نه تنها مقدار چربی را کاهش داده‌اید بلکه فیبر و مواد غذایی مفید دیگری را اضافه نموده‌اید.

 

 

استفاده از جایگزین‌هایی برای آرد

آرد بادام و نارگیل گزینه‌هایی عالی به جای آرد گندم هستند. آرد گندم مقدار زیادی شاخص گلیسمیک ( شاخص قند خون ) دارد که می‌تواند باعث بالا و پایین رفتن سریع قند خون شود. با استفاده از این آردها نه تنها مقدار زیادی پروتئین دریافت کرده‌اید بلکه مانع از تغییرات سریع قند خون خواهید شد.

 

 

طعم دادن به غذا بدون نمک زیاد

نمک زیاد می‌تواند باعث مشکلاتی مانند فشارخون بالا شود که نتیجه مشکلات قلبی یا بیماری‌های کلیه است. همین مورد برای شکر وجود دارد. می‌دانید شکر زیاد ایده‌ی خوبی نیست. می‌توانید با افزودن ادویه‌های دیگر به غذا طعم دهید. برای مثال دارچین بیشتر در غذا کمک می‌کند شیرینی آن روی زبان شما زیاد حس شود و این یعنی نیاز به شکر بیشتر نخواهد بود.

 

 

جایگزین‌هایی برای تخم‌مرغ

دانه‌های کتان و چیا جادویی بوده و مقدار کم آن قدرت غذایی بالایی دارد. این دانه‌ها هردو دارای فیبر قابل‌حل و اسیدهای چرب امگا3 هستند و به‌علاوه دارای پروتئین بوده و بدون گلوتن می‌باشند. می‌توانید از این دانه‌ها به جای تخم‌مرغ استفاده نمایید. یک قاشق تخم کتان یا چیا برداشته و سه قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید. برای چند دقیقه صبر کرده و حالا نتیجه را ببینید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040