۱۵ بهمن ۱۳۹۶

عجیب ترین نکات پخت کیک

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ 1795 بازدیدکننده 0 نظر
عجیب ترین نکات پخت کیک در این مقاله می خوانید

شما باید به دستور کیکتان مانند یک فرمول نگاه کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه باید مطمئن شوید تمرکز کافی روی کار خود را دارید. ...

عجیب ترین نکات پخت کیک

مواد را از یخچال خارج کنید

به‌جز موادی که در دستور تهیه دمای خاصی برای آن گفته شده است باقی مواد را در دمای اتاق نگه دارید، خصوصاً کره و تخم‌مرغ. حداقل یک ساعت قبل از شروع آشپزی باید این دو مورد را از یخچال بیرون آورده باشید.

 

 

آن را روی ترازو بگذارید

صحیح‌ترین روش برای اندازه‌گیری مواد استفاده از ترازو است. اما اگر شما دوست دارید حتماً از قاشق و پیمانه استفاده کنید بهتراست اضافی مواد روی پیمانه را با قاشق بیرون بریزید زیرا استفاده از انگشت باعث می‌شود مقدار بیشتری خارج شود.

 

 

با دقت پر کنید

می‌دانید زیاد هم زدن خمیر می‌تواند باعث پخت کیک یا کلوچه‌ای شود که مقداری سفت‌تر است، علت زیاد شدن گلوتن می‌باشد. اما در زمان ریختن خمیر در ظرف پخت مافین نیز به این نکته دقت داشته باشید. شما باید از گوشه‌های کاسه شروع کرده و بعد به سمت مرکز بروید. اگر از مرکز شروع کنید زیاد  از حد خمیر هم زده می‌شود.

 

 

صبور باشید

برای چک کردن دسر خود درب فر را باز نکنید. شما باید تغییرات ناگهانی دما باعث خراب شدن کیکتان  خواهید شد. همچنین اجازه دهید کیک پخته شده خوب سرد شود. زمان سرد شدن باید برابر با زمانی باشد که برای پخت در فر گذاشته‌اید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040