۱۷ مرداد ۱۳۹۵

10 نکته برای پخت همبرگرهای عالی

۱۷ مرداد ۱۳۹۵ 11839 بازدیدکننده 0 نظر
10 نکته برای پخت همبرگرهای عالی در این مقاله می خوانید

توجه به برخی نکات باعث می‌شود همبرگرهای شما به جای خوب، بی‌نظیر شوند. اگر همه‌ی  موارد را نخواستید رعایت کنید حتی یکی از آن‌ها هم به شما کمک خواهد کرد. ...

10 نکته برای پخت همبرگرهای عالی

با گوشت مناسب شروع کنید

پخت همبرگر

گوشت‌های آبدار با چربی کافی، حداقل 18 درصد، مناسب‌ترند. گوشت کم چرب همبرگر شما را خشک و سخت می‌کند. هرچه گوشت تازه‌تر باشد همبرگر شما تردتر و لذیذتر خواهد شد.

 

زیاد گوشت را هم نزنید

پخت همبرگر

هرچه بیشتر گوشت هم بخورد سفت تر خواهد شد. در یک کاسه‌ی بزرگ گوشت را تکه‌های کوچکی تقسیم کرده و به هر یک نمک و سایر ادویه‌ها را بزنید. با انگشت به آرامی مواد را روی گوشت پخش‌کنید تا ترکیب شوند.

 

استفاده از دست‌های خیس

پخت همبرگر

کمی رطوبت در ابتدای کار باعث می‌شود انشگتهایتان چسبنده نشوند. همچنین اجازه می‌دهد گوشت سریع تر به هم وصل  شده و نیاز به کار زیاد نداشته باشد.

 

ساختن برگر با یک گودی در وسط

پخت همبرگر

گوشت را به تکه‌های مساوی تقسیم کرده و همبرگرهایی با 2 سانتی‌متر ضخامت در لبه‌ها و 1.5 سانتی‌متر ضخامت در مرکز درست کنید.

 

سرد نگه‌داشتن همبرگرها قبل از گذاشتن در فر

پخت همبرگر

برخلاف گوشت‌های دیگر که تا زمان پخت بهتر است در دمای  اتاق باشند گوشت‌های همبرگر باید سرد نگه داشته شوند تا به هم متصل مانده و آبشان باقی بماند. تا زمانی که فر داغ شود گوشت‌ها را در سینی گذاشته و روی آن را بپوشانید. این کار کمک می‌کند چربی که عامل طعم همبرگرهاست در گوشت باقی بماند.

 

با سینی تمیز کار را شروع کنید

پخت همبرگر

ذرات گرد و غبار و سطحی که چرب نشده یا خوب داغ نشده باشد باعث چسبیدن همبرگر به سطح خواهد شد. شما می‌خواهید همبرگرتان راحت جداشده و سریع شکل‌گرفته و بپزد.

 

از فر داغ استفاده کنید

پخت همبرگر

فر را خوب گرم‌کنید. در فرهای گازی باید در زمان پخت درب ظرف را بگذارید و در فرهای زغالی درب آن بردارید.

 

تنها یک‌بار آن‌ها را برگردانید

پخت همبرگر

چرخاندن مداوم همبرگرها باعث می‌شود گوشت خشک و سفت شود و برگرداندن زود باعث چسبیدن آن‌ها به ظرف خواهد شد. با 2 دقیقه پختن همبرگرها خام، با 3 دقیقه کمی پخته و با 4 تا 5 دقیقه کاملاً پخته خواهند شد.

 

در زمان پخت آن‌ها را فشار ندهید

پخت همبرگر

این یک اشتباه رایج در سرخ کردن همبرگرها فشار دادن آن‌ها در زمان پخت است. با این کار آب آن‌ها خارج می‌شود و تمام طعم و رطوبت آن از بین خواهد رفت.

 

بگذارید مدتی بمانند

پخت همبرگر

پس از اتمام پخت، همبرگر نیز باید مانند سایر گوشت‌ها مدتی بماند تا پخت آن تمام‌شده و آبی که در زمان سرخ شدن روی سطح آن جمع شده در تمام سطح توزیع شود. از آنجایی که همبرگر سطح کوچکی دارد ده دقیقه کافی است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040