۱۴ دي ۱۳۹۳

7 اشتباه بزرگ در هنگام پخت پوره سیب‌زمینی

۱۴ دي ۱۳۹۳ 15360 بازدیدکننده 0 نظر
7 اشتباه بزرگ در هنگام پخت پوره سیب‌زمینی در این مقاله می خوانید

از آنجایی که هیچ کس دوست ندارد یک پوره سیب‌زمینی‌ چسبناک، سرد و یا بی‌مزه را میل کند، هنگام آماده کردن پوره سیب‌زمینی از این اشتباهات رایج دوری کنید.    ...

7 اشتباه بزرگ در هنگام پخت پوره سیب‌زمینی

 

1. انتخاب اشتباه نوع سیب‌زمینی

نکات پخت پوره سیب‌زمینی

برای این که پوره شما هر چه بیشتر نرم و پف کرده باشد، سیب‌زمینی‌هایی را انتخاب کنید که نشاسته‌ی آن‌ها بیشتر است (مانند گونه‌های قهوه‌ای متمایل به قرمز). این سیب‌زمینی‌ها چاشنی‌ها را بهتر به خود جذب می‌کنند. سیب‌زمینی‌های مومی شکل (مانند انواع قرمز یا سفید) نیاز دارند بیشتر له شوند تا  به شکل خامه‌ای دربیایند، که این مسئله می‌تواند منجر به خراب شدن خمیر سیب‌زمینی شما شود. 

 

2. اضافه نکردن نمک به آب

نکات پخت پوره سیب‌زمینی

وقتی سیب‌زمینی می‌پزد، دانه‌های نشاسته بادکرده و آب را جذب می‌کنند. در صورتی که به آن نمک اضافه کرده باشید آب و نمک را با هم جذب می‌کنند. بنابراین در پایان دیگر نیازی نیست به آن نمک بزنید و غذای شما خوش‌طعم خواهد شد، نه بی‌مزه. 

 

3. شروع پخت در آب داغ

نکات پخت پوره سیب‌زمینی

سیب‌زمینی‌ها را در آب سرد بریزید، به آن نمک زده و روی شعله بگذارید تا جوش بیایند. سپس زیر آن‌ها را کم کنید تا به آرامی غل بخورند. اگر شما با آب داغ کار خود را شروع کنید سیب‌زمینی‌ها به طور یکنواخت نخواهند پخت. به طوری که قبل از پخت داخل آن‌ها، بخش بیرونی‌شان از هم جدا می‌شود. 

 

4. خالی نکردن کامل آب

نکات پخت پوره سیب‌زمینی

پس از پخت سیب‌زمینی اطمینان یابید آب آن کاملاً خارج شود. شما می‌خواهید پوره شما مزه‌ی سیب‌زمینی بدهد نه آب. اگر مایل باشید می‌توانید سیب‌زمینی‌های بدون آب را دوباره به آرامی روی شعله گاز گرم ‌کنید تا کمی قبل از له کردن کاملاً خشک شوند.

 

5. افزودن چاشنی‌ها مستقیماً از یخچال

قبل از آب کردن کره‌ داخل سیب‌زمینی‌های داغ، اجازه بدهید دمای کره به دمای اتاق برسد، سپس آن را در شیر یا خامه گرم له کنید. با این روش کره راحت‌تر جذب‌شده و مواد دیگر را نیز سرد نخواهد کرد. 

 

6. کار شدید و اضافی بر روی سیب‌زمینی

نکات پخت پوره سیب‌زمینی

دانه‌های متورم نشاسته در سیب‌زمینی پخته‌ی شما در حالت حساسی قرار دارند. له کردن سیب‌زمینی‌ها با شدت زیاد، برای مثال در مخلوط کن، یا برای مدتی طولانی، نشاسته‌ی  زیادی آزاد می‌کند که می‌تواند آن‌ها را چسبناک و نامطبوع کند. با سیب‌زمینی‌های خود با ملایمت رفتار کنید تا در نهایت سیب‌زمینی‌هایی نرم و پف کرده و مهمانانی راضی و سیر داشته باشید.

 

7. آماده کردن آن‌ها از خیلی قبل

گرچه آماده کردن مواد غذایی از قبل کار خوبی است، خصوصاً زمانی که غذای مورد نظر به پخت مواد زیادی احتیاج دارد، اما سیب‌زمینی‌ اگر برای زمانی طولانی باقی بماند طعم خوبی نخواهد داشت. گذاشتن سیب‌زمینی‌ها در طول شب در یخچال آسان و بی‌دردسر به نظر می‌رسد اما طعم و مزه‌ی آن‌ها مانند مقوا خواهد شد. با این حال همچنان اصرار دارید آن‌ها را از قبل بپزید؟  در این صورت می‌توانید سیب‌زمینی‌های آماده‌شده را در یک کاسه‌ی ضد حرارت بگذارید و روی آن را با درب پلاستیکی بپوشانید. سپس کاسه را برای 2 ساعت بالای آب در حال جوش بگذارید. اگر یک آرام پز با تنظیمات گرم کردن دارید، این وسیله نیز برای شما مفید خواهد بود. قبل از سرو کردن، دوباره سیب‌زمینی‌ها را به هم بزنید تا نرم شوند. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040