۲۷ مهر ۱۳۹۳

روش خرد کردن پیاز

۲۷ مهر ۱۳۹۳ 5750 بازدیدکننده 0 نظر
روش خرد کردن پیاز در این مقاله می خوانید

در این مقاله به شما یاد می دهیم چگونه پیاز را به قطعاتی مساوی خرد کنید. ...

روش خرد کردن پیاز

 

خرد کردن صحیح به صورتی است که تقریباً همه قطعات اندازه مشابهی داشته باشند. به این صورت به صورت یکنواخت و با هم در ماهیتابه پخته یا سرخ می‌شوند یا اگر می‌خواهید از آن‌ها در سس سالسا یا غذاهای دیگر استفاده کنید، ناگهان با یک قطعه بزرگ پیاز در دهانتان مواجه نمی‌شوید. 

با یک پیاز شروع کنید. فوراً آن را پوست نگیرید. پوست بیرونی آن بعداً جدا می‌شود. 

 

خرد کردن پیاز

 

پیاز را به صورت طولی از سر تا ته آن ببرید. کار را بر روی  یک نیمه پیاز انجام دهید و سپس سراغ نیمه دیگر بروید. 

 

خرد کردن پیاز

 

سپس سر پیاز نصف شده را ببرید. (من معمولاً 1 سانتی‌متر از آن را می‌برم تا وقتی کارم تمام شد بتوانم لایه‌های پیاز را ببینم. و بعداً از این اضافه‌های پیاز به عنوان کود استفاده می‌کنم).

 همین که سر پیاز را بریدید پوست کندن پیاز بسیار راحت تر می‌شود. 

 

خرد کردن پیاز

 

این، بخش جالب (و خطرناک) کار است. بدون این که ریشه را ببرید، با یک چاقوی تیز به درازای پیاز (از سر تا ته پیاز) برش‌های موازی بزنید. چون ریشه را دست‌نخورده گذاشته‌اید، تمامی پیاز هنگامی که آن را برش می‌دهید سر جای خود می‌ماند . من معمولاً قطعات را تا حدود 1 سانتیمتری ریشه می‌برم. مراقب باشید، چون این لایه‌ها ممکن است لغزنده بوده و اگر چاقو کمی کند باشد، ممکن است سر بخورد و دست شما را ببرد. 

 

خرد کردن پیاز

 

می‌بینید حالا قطعات چه شکلی به خود گرفته‌اند؟ حالا بر روی پیازی که قبلاً برش داده‌اید، برش‌های عمود بر برش‌های قبلی (به موازات خط استوای پیاز) بزنید. قطعات برش خورده در اندازه‌های مشابه و کوچک، خود  بر زمین می‌افتند. 

 

خرد کردن پیاز

 

تمامی پیاز را به این صورت خردکنید. بهتر است پهنای این برش‌ها تقریباً یکسان و به اندازه فاصله برش‌های مرحله قبلی باشد. به این صورت قطعات خردشده پیاز مساوی و مربع خواهند شد. 

 

خرد کردن پیاز

 

همین که نزدیک به انتهای پیاز یا انتهای برش‌های طولی شدید کار را متوقف کنید . اکنون توده‌ای از قطعات زیبا و یکسان پیاز دارید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040