۲۹ مرداد ۱۳۹۳

ترد کردن گوشت به‌وسیله کیوی

۲۹ مرداد ۱۳۹۳ 49969 بازدیدکننده 10 نظر
ترد کردن گوشت به‌وسیله کیوی در این مقاله می خوانید

در این مقاله با روش ترد کردن گوشت توسط کیوی آشنا می‌شوید. ...

ترد کردن گوشت به‌وسیله کیوی

مقدمه

ترد کردن گوشت، یک فرایند پخت ساده است که برای کاهش سختی فیبرهای یک برش گوشت استفاده می‌شود. ترد کردن گوشت باعث شکستن فیبرهای گوشت شده، و گوشت را نرم می‌کند. نه تنها جویدن گوشت ترد شده راحت‌تر است، بلکه طعم بهتری دارد و دلپذیرتر است. این فرایند برای برش‌های ضخیم گوشت، همانند استیک‌ها، و علی‌الخصوص برای افرادی که دوست دارند گوشت خود را به صورت نیم‌پز و یا خوب پخته شده مصرف کنند، ضروری است.

یک سری از فروشندگان گوشت، گوشت‌های که پیشاپیش ترد شده‌اند را به فروش می‌رسانند. با این حال شما می‌توانید در زمان درست کردن غذا، هر نوع گوشتی که دوست دارید را ترد کنید. این کار باعث می‌شود شما از موادی که برای آماده کردن گوشت استفاده می‌شود مطمئن باشید. علاوه بر این، مواردی وجود دارد که شما می‌توانید در زمان پخت گوشت، آن را ترد کنید. در حالی که روش‌های خیلی زیادی برای ترد کردن گوشت وجود دارد (همانند استفاده از وسایل ترد کننده، فرایندهای پیرسازی، ترد کننده‌های تجاری گوشت، و ترد کردن گوشت به‌وسیله آبلیمو ...)، یک راه جایگزین استفاده از میوه کیوی است.

 

ترد کردن گوشت به‌وسیله کیوی

علاوه بر اینکه شما می‌توانید از کیوی به شکل یک میوه استفاده کنید، برای ترد کردن گوشت هم مورد استفاده قرار می‌گیرند، و به عنوان یک ترد کننده مناسب برای گوشت تبلیغ می‌شوند. آنزیمی به نام آکتینیدین در داخل کیوی وجود دارد که باعث ترد شدن تکه‌های بزرگ گوشت، مخصوصاً استیک می‌شود. آکتینیدین آنزیمی است که توانایی حل کردن پروتئین را دارد.

 

دستور العمل

کیوی‌ها را ببرید. پس از شستن کیوی‌ها، از یک چاقو برای نصف کردن آن‌ها استفاده کنید.

گوشت را آماده کنید. گوشت را بر روی یک سطح تمیز قرار دهید. نصف میوه کیوی را گرفته و آن را بر روی سطح گوشت بمالید.

اجازه دهید که عصاره میوه کیوی در گوشت اثر کند. قبل از پختن گوشت به صورت معمولی، حدود یک ساعت اجازه دهید به این حالت بماند.

زمانی که گوشت آماده شده و پخته شد، خواهی دید که بریدن گوشتی که به‌وسیله کیوی ترد شده بود راحت است. علاوه بر این، گوشت آبدارتر و خوش‌مزه تر خواهد بود.

 

با این حال توجه داشته باشید که میوه کیوی ممکن است به عنوان یک عامل حساسیت زا عمل کند. برخی از افراد ممکن است به کیوی حساسیت داشته باشند، و به همین دلیل، این میوه یک ماده ترد کننده مناسب گوشت برای همه افراد نیست. افرادی که به آناناس، پاپایا، و لاتکس حساسیت دارند، به احتمال زیاد به کیوی هم حساس هستند. کیوی‌ها، رافید دارند که شکل کریستالی اگزالات کلسیم است. متداول‌ترین نشانه‌های واکنش‌های حساسیتی، تورم لب‌ها و صورت، گلودرد و دهان درد، و عرق کردن است.

 

ترد کردن گوشت به‌وسیله کیوی

قبل از اینکه از کیوی به عنوان ترد کننده گوشت استفاده کنید، مطمئن شوید که این حساسیت‌های غذایی را ندارید. در صورتی که شک داشتید، در مورد واکنش‌های حساسیتی خود با پزشک مشورت کنید.

علاوه بر استفاده از کیوی، روش‌های دیگری برای ترد کردن گوشت وجود دارد. در صورتی که شما و یا خانواده شما نمی‌توانید میوه کیوی را مصرف کنید، گزینه‌های دیگر را در نظر داشته باشید. برخی از روش‌های دیگر ترد کردن گوشت، استفاده از ترد کننده‌های تجاری، پاپایا، نمک، و حتی استفاده از ماله برای کوبیدن و ترد کردن گوشت است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040