۱۳ آبان ۱۳۹۲

نکاتی برای وعده های غذایی ارزان

۱۳ آبان ۱۳۹۲ 5575 بازدیدکننده 6 نظر
نکاتی برای وعده های غذایی ارزان در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما خواهید آموخت که چگونه هزینه های مصرفی خود را پایین آورده، وعده های غذایی ارزانتر مصرف کرده و اقتصادی تر فکر کنید ...

نکاتی برای وعده های غذایی ارزان

مقدمه

اگر در طول ماه هزینه زیادی را صرف غذا می کنید، با تغییر برنامه‌ی غذایی‌تان می‌توانید پول زیادی را ذخیره کنید. لازم نیست ارزش غذایی وعده های خود را کم کنید، زیرا بسیاری از غذاهای سالم مانند لوبیاها تقریباً ارزان هستند. با تنظیم عادت‌های خرید خواربار، آشپزی، و عادت های غذایی خود، می‌توانید هزینه وعده‌های غذایی را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهید.

 

گوشت کمتر مصرف کنید

گوشت گران‌ترین جز بسیاری از غذاهاست. غذاهایی که با سبزی‌ها هستند و یا گوشت در آن‌ها خیلی کم استفاده می شود بپزید. برای مثال بسیاری از سوپ‌ها و تاس کباب با سبزی‌ها هستند یا فقط به مقدار کمی گوشت دارند. جایگزینی لوبیا، قارچ و تخم‌مرغ با گوشت  موجب کاهش هزینه‌های غذایی شما می‌شود. برنج با سبزی سرخ‌شده و ماکارونی با سس گوجه و پنیر غذاهایی بدون گوشت، ساده و ارزان هستند.

 

به مقدار زیاد خرید کنید و بپزید

در بسیاری از موارد، با خرید مقدار بیشتر، پول کمتری می‌پردازید. بنابراین، در صورت امکان در حجم زیاد خریداری کنید. هنگام آشپزی مقداری برای وعده‌ی دیگر آماده کرده و یا آن را برای مصرف در یک روز دیگر در فریزر بگذارید و یا برای مصرف روز بعدتان آن را خنک نگه‌دارید. این کار زمانی که فرصت ندارید، از پرداخت پول برای رستوران و غذاهای بسته‌بندی‌شده ی گران جلوگیری می‌کند.

 

حراج فروشگاه‌ها

خواربار را هنگامی که در ارزان‌ترین قیمت هستند خریداری نموده و چیزهایی را استفاده کنید که خرید آن‌ها ارزان باشد. حراجی های خواربار فروشی مورد علاقه‌تان را دنبال کرده و برنامه‌ی غذایی خود را بر اساس حراجی‌ها تنظیم کنید. اگر چیزی فاسد نشدنی را در حراج می‌بینید، برای آنکه بعداً مجبور نشوید پول بیشتری برای آن بپردازید، آنرا بخرید. محصولات فصلی را خریداری کرده و در فصل‌هایی که چیزی موجود نیست به محصولات یخ زده و میوه و سبزی‌های کنسرو شده رجوع کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040