۳۰ مرداد ۱۳۹۲

طرز تهیه پنیر

۳۰ مرداد ۱۳۹۲ 2808 بازدیدکننده 3 نظر
طرز تهیه پنیر در این مقاله می خوانید

در این مقاله روش تهیه پنیر نشان داده شده است. ...

طرز تهیه پنیر

مواد لازم

 

مواد لازم

  مقدار

1

شیر

١ ‏کیلو

2

مایه‌پنیر

به مقدار لازم

طرز تهیه

‏شیر را می‌جوشانیم تا سپس صبر می‌کنیم تا حرارت آن ولرم شود. طبق دستور مایه ماست، مایه‌پنیر را به شیر می‌افزاییم. سپس درب ظرف را گذاشته و دور آن را با پتو می‌پیچانیم تا پنیر ‏بسته شود. در آخر آن‌ها را قطعه‌قطعه کرده و در پارچه کتانی می‌گذاریم. پارچه را آویزان نموده و پس از چند ساعت پنیرها را در یخچال قرار می‌دهیم. 

 

دانستنی درباره ی پنیر

حتی المقدور از خرید پنیرهای باز جلوگیری کنید و از فروشگاههای معتبر لبنیات ‏را تهیه فرمایید. بهترین چیز برای نگهداری پنیر، آب پنیر است و در صورتیکه آب ‏پنیر در دسترس نبود می توانید از دوغ رقیق شده و شور استفاده نمائید. اگر پنیر ‏خشک شده بود روی آن را با اندکی روغن چرب کرده و داخل دوغ بیندازید.

در صورتیکه از رژیم غذایی خاصی پیروی می کنید که در آن نباید از نمک استفاده کنید، قبل از خوردن پنیر آن را به مدت چند ساعت داخل آب سردبگذارید. با این کار شوری پنیرکاملا گرفته می شود.
 
 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040