۲۵ شهريور ۱۳۹۴

سالاد مارچوبه با میگو

۲۵ شهريور ۱۳۹۴ 3387 بازدیدکننده 0 نظر
سالاد مارچوبه با میگو در این مقاله می خوانید

آموزش تهیه سالاد لذیذ مارچوبه و میگو ...

سالاد مارچوبه با میگو

مواد لازم

 1.                         مواد لازم

       مارچوبه 455 گرم، ساقه‌های چوبی آن جدا شود
   

  میگو

  540 گرم، پخته و پوست‌کنده شده
       روغن‌زیتون 1.4 پیمانه
       گل سیر  1 عدد، خردشده
       آب‌لیمو 1 قاشق غذاخوری
       جعفری تازه 1 قاشق غذاخوری
       نمک به مقدار لازم
       فلفل به مقدار لازم

 

روش تهیه

1. یک قابلمه‌ی متوسط آب را جوش بیاورید و خوب به آن نمک بزنید. مارچوبه را به آب در حال جوش اضافه کنید و بگذارید برای 3 دقیقه بماند. با یک کفگیر سوراخ‌دار مارچوبه‌ها را خارج کرده و در یک کاسه بریزید تا خنک شوند. میگوها را به قابلمه‌ی آب جوش اضافه کنید. اگر قبلاً آن‌ها را پخته‌اید بعد از سی ثانیه از آب خارج کنید – این کار فقط برای این است که میگوها گرم شوند. اگر میگوها خام هستند آن‌ها را برای دو تا سه دقیقه بجوشانید تا کاملاً بپزند. میگوها را خارج کرده و به یک کاسه‌ی بزرگ منتقل کنید.

2. مارچوبه را از قطر تکه‌های نازک‌کنید تا به نوک آن برسید. نوک آن را به شکل یک تکه سالم بیندازید. ( خرد نکنید زیرا با این کار بهتر به نظر می‌رسد ). مارچوبه‌ها را در کاسه‌ی میگو بریزید. مواد باقی‌مانده را به آن‌ها اضافه کنید و هم بزنید. نمک و فلفل سیاه را برای طعم گرفتن به آن اضافه کنید. اگر دوست داشتید آب‌لیمو را بیشتر کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040