۲۱ مرداد ۱۳۹۴

در خانه عرق نعناع تهیه کنید

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ 86498 بازدیدکننده 10 نظر
در خانه عرق نعناع تهیه کنید در این مقاله می خوانید

عرق نعناع مصارف متعددی دارد – به‌عنوان طعم‌دهنده به غذا یا نوشیدنی، درمان احتقان سینه ... درست کردن عرق نعناع در خانه شاید چند هفته طول بکشد اما ارزان و راحت است. ...

در خانه عرق نعناع تهیه کنید

مایعی را برای استفاده در عصاره انتخاب کنید

تهیه عرق نعناع در خانه

شما می‌توانید از سرکه‌ی سیب یا گلیسیرین استفاده کنید. اگر در این مایع درصد کمی الکل وجود داشته باشد بهتر است.

 

برگ‌های نعناع را خردکنید

تهیه عرق نعناع در خانه

یک دسته از برگ‌های تازه‌ی نعناع را در دو یا سه دسته‌ی کوچک‌تر خردکرده یا با یک زیرلیوانی تمیز له کنید. با این کار روغن بیشتری از برگ‌ها خارج خواهد شد. برای برگ‌های خشک نعناع می‌توانید آن‌ها را با دست له کنید و یا همان‌طور سالم بریزید.

 

قبل از خرد کردن یادتان باشد برگ‌های نعناع را بشویید.

نیازی نیست ساقه‌ی آن‌ها را جدا کنید اما هرگونه برگ سیاه یا له‌شده را جدا کنید زیرا ممکن است پوسیده باشند.

 

نعناع و مایع را در یک ظرف بدون منفذ بریزید

تهیه عرق نعناع در خانه

ظرف را از نعناع پر کنید و اگر می‌خواهید عرق قوی‌تری در پایان داشته باشید در بالای آن به‌اندازه‌ی 1.25 سانتی‌متر فضا خالی بگذارید. شاید شما از مقدار کمتری برگ نعناع استفاده کنید اما درنهایت نتیجه‌ی کار شما ترکیبی با رایحه‌ی کمتر خواهد بود. زمانی که نعناع را در شیشه ریختید مایع را نیز درون شیشه بریزید تا کاملاً روی برگ‌ها را بپوشاند. درب شیشه را محکم ببندید.

شاید در ابتدا برگ‌ها روی آب شناور بمانند. می‌توانید با قاشق آن‌ها را به ته ظرف فشار دهید اما به‌هرحال بعد از چند روز دوباره در آب شناور خواهند شد.

 

بگذارید برای چند هفته شیشه بماند

تهیه عرق نعناع در خانه

در این فاصله گاهی شیشه را تکان دهید. مدت‌زمان لازم بستگی به این دارد که می‌خواهید عرق نعناع شما تا چه حد قوی باشد اما اغلب بین 4 تا 8 هفته زمان می‌برد. اغلب افراد ترجیح می‌دهند شیشه را در یک فضای تاریک نگه‌دارند زیرا نور خورشید می‌تواند طول عمر ترکیب را کوتاه‌تر کند. هر یک یا دو هفته چند دقیقه شیشه را تکان دهید تا فرآیند حل شدن را تسریع بخشید.

می‌توانید کمی از عرق را بچشید تا ببینید آیا از آن راضی هستید یا می‌خواهید کمی بیشتر بماند.

 

مایع را در یک شیشه‌ی رنگی صاف کنید

تهیه عرق نعناع در خانه

مایع را از چای‌صاف‌کن گذرانده و درون یک شیشه‌ی رنگی بریزید. شیشه‌ی رنگی باید مانع رسیدن نور خورشید به عرق نعناع شما شود و طول عمر آن را زیادتر خواهد کرد. عرق نعناع شما برای شش ماه یا کمی بیشتر باقی خواهد ماند اما به‌مرور اثر آن کمتر می‌شود.

اگر در پایان از قدرت رایحه‌ی عرق نعناع خود راضی نبودید می‌توانید با فیلتر قهوه‌ی تازه یا یک‌تکه پارچه روی درب ظرف یک هفته‌ی دیگر آن را باقی بگذارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040