۲۹ مرداد ۱۳۹۷

آیا آب معدنی برای شما خوب است؟

۲۹ مرداد ۱۳۹۷ 1665 بازدیدکننده 0 نظر
آیا آب معدنی برای شما خوب است؟ در این مقاله می خوانید

نوشیدن آب‌معدنی راهی عالی برای بازیابی مواد معدنی بدن و بهبود سلامت کلی آن است.   ...

آیا آب معدنی برای شما خوب است؟

آب‌معدنی در واقع آبی است که از چشمه‌های طبیعی جمع‌آوری می‌شود و در نتیجه دارای سطح بالاتری از مواد معدنی خواهد بود. خصوصاً این آب نسبت به آب‌های معمولی مقدار بیشتری از کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و سدیم در خود دارد.

 

 

سم‌زدایی بدن

درست مانند هر آب دیگری، آب‌معدنی می‌تواند به تولید ادرار کمک کند و این یکی از بهترین راه‌ها برای سم‌زدایی بدن است. در نتیجه‌ی ادرار بیشتر مقدار بالاتری از چربی، نمک و سموم از بدن خارج می‌شود. این خاصیت به کاهش فشار از روی کلیه‌ها و سوخت‌وساز بدن کمک خواهد کرد.

 

 

کاهش وزن

با وجودی که آب معدنی هیچ کالری ندارد اما مواد مغذی اضافی و کربناته ( آبی که در آن کربن دی‌اکسید با فشار حل شده باشد ) می‌تواند در مقایسه با آب عادی کمک کند بیشتر احساس سیری کنید. برای کسانی که مشکل وزن دارند یا در تلاش برای محدود کردن کالری دریافتی خود هستند نوشیدن این آب شاید بتواند به تلاش آن‌ها در کاهش وزن کمک کند.

 

 

الکترولیت ها

برخلاف آب‌های معمولی، آب معدنی دارای پتاسیم و سدیم است. در بهترین انواع آن سطح سدیم پایین می‌باشد درحالی‌که پتاسیم زیادی دارد. این خاصیت راهی عالی برای عملکرد سیستم عصبی و کاهش فشارخون است زیرا پتاسیم یک گشاینده‌ی عروق خونی است. به‌بیان‌دیگر این آب کربنیته می‌تواند از سلامت دستگاه قلبی عروقی نیز محافظت کند.

 

 

تراکم استخوان

مقدار زیاد منیزیم و کلسیم در این نوع آب مطمئناً تراکم مواد معدنی استخوان را بالا می‌برد و این باعث کاهش خطر بروز پوکی استخوان بر اثر افزایش سن خواهد شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040