۴ مرداد ۱۳۹۷

خواص بی نظیر میگو 2

۴ مرداد ۱۳۹۷ 1742 بازدیدکننده 0 نظر
خواص بی نظیر میگو 2 در این مقاله می خوانید

میگو خوراکی خوشمزه ای است که در کنار طعم لذیذ خود خواص بسیاری برای سلامت دارد. ...

خواص بی نظیر میگو 2

بیماری‌های قلبی عروقی

خمیر تخمیر شده‌ی میگو، که نوع مشهوری از خوراکی‌هاست، دارای آنزیمی است که می‌تواند برای درمان ترومبولیتیک ( برای بیماران آمبولی ریوی ) استفاده شود. درمان ترومبولیتیک راهی است که لخته‌های خونی خطرناک در رگ‌های خونی را می‌شکند. این آنزیم در خمیر میگو می‌تواند راهی قوی برای مقابله با بیماری‌های قلبی عروقی باشد، چیزی که هزاران نفر در جهان را درگیر کرده است.

 

 

سلامت استخوان

پروتئین و ویتامین‌های مختلف، مانند کلسیم، فسفر و منیزیم، در میگو برای مبارزه با از بین رفتن استخوان مفید است. کمبود پروتئین و ویتامین‌ها می‌تواند باعث از بین رفتن کیفیت استخوان، از بین رفتن حجم استخوان و تضعیف قدرت آن شود که از علائم اصلی پوکی استخوان هستند. افزودن میگو به رژیم  غذایی روزانه با هفتگی می‌تواند اثرات پیری استخوان را از بین برده و برای زمانی طولانی‌تر آن را قوی نگه دارد.

 

 

سلامت مغز

میگو سطح بالایی از آهن دارد که ماده‌ی معدنی مهمی برای رساندن اکسیژن به هموگلوبین‌هاست. با افزودن آهن به سیستم بدن جریان اکسیژن می‌تواند در ماهیچه‌ها زیاده شده و قدرت و استقامت آن را زیاد کند. همچنین افزایش جریان اکسیژن به مغز باعث بهبود حافظه، تمرکز و قدرت درک می‌شود.

 

 

فعالیت ضد سرطان

میگو دارای کارتنوئیدهایی است که به کاهش خطر سرطان‌های مختلف کمک می‌کند. میگو دارای سلنیوم است، یک ماده‌ی معدنی که خطر سرطان را کاهش می‌دهد. از جمله سرطان‌های پروستات یا ریه. سلنیوم ترکیبی کلیدی از آنزیم‌های آنتی‌اکسیدان است که وجود و اثرات رادیکال‌های آزاد که باعث سرطان می‌شوند را از بین می‌برد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040