۲۳ تير ۱۳۹۷

خواص غذایی تخمه هندوانه

۲۳ تير ۱۳۹۷ 1469 بازدیدکننده 0 نظر
خواص غذایی تخمه هندوانه در این مقاله می خوانید

روغن تخمه هندوانه خواص بسیاری برای سلامت دارد، از سم‌زدایی بدن گرفته تا از بین بردن جوش‌ها.   ...

خواص غذایی تخمه هندوانه

مراقبت از پوست

روغن تخمه‌های هندوانه مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان و اسیدهای چرب اشباع نشده‌ای مانند اولئیک اسید، امگا3 و 6 و ویتامین‌های مختلفی دارد که برای رطوبت رسانی به پوست‌های خشک شناخته شده است. این روغن مشهور می‌تواند مواد فعال و مواد مغذی را به لایه‌های زیرین پوست نیز بفرستد.

 

 

خواص ضد پیری

تخمه هندوانه با مقدار مناسبی از آنتی‌اکسیدان‌ها، از جمله ترکیبات فنولیک، لیکوپن و کارتنوئیدها می‌تواند چین‌وچروک‌ها را کم کند، لکه‌های ناشی از سن را کاهش دهد و جوش‌ها را از بین ببرد.

 

 

خواص ضدالتهاب

استفاده از این روغن در نواحی ملتهب،مانند پسورپازیس، روزاسکا، اگزما یا جوش‌ها می‌تواند به سرعت حساسیت شما را از بین برده و عفونت‌های خفته‌ای که شاید باعث التهاب شده باشند را از بین ببرند.

 

 

مواد سم‌زدا

تحقیقات نشان داده‌اند استفاده‌ی خوراکی یا موضعی از این روغن می‌تواند به سم‌زدایی بدن کمک کند. روغن تخمه هندوانه با تمیز کردن منافذ پوستی و یا تحریک عملکرد کبد بیرون و داخل بدن را از تمام سموم پاک می‌سازد. این روغن به نوعی ملین است و به کاهش سموم بدن کمک خواهد کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040