۱۹ تير ۱۳۹۷

فواید برگ های کاری

۱۹ تير ۱۳۹۷ 1786 بازدیدکننده 0 نظر
فواید برگ های کاری در این مقاله می خوانید

برگ‌های کاری برای طعم و فراوانی خود زیاد در آشپزی استفاده می‌شوند. اما اگر خواص آن را بدانید بیشتر دوستش خواهید داشت.   ...

فواید برگ های کاری

درمان اسهال

ترکیبات موجود در برگ‌های کاری خواص ضد اسهال دارند. عصاره‌ی برگ‌های کاری به مقدار زیادی تحریک ادرار را کنترل می‌کند. مقداری برگ کاری را برداشته و له کنید. خمیر آن را می‌توان خورد یا آب برگ‌ها را مصرف کرد.

 

 

محافظت از دستگاه گوارش

استفاده از برگ‌های کاری برای درمان مشکلات گوارشی پیشنهاد می‌شود. این کاربرد مهم به خاطر این حقیقت است که برگ‌های کاری دارای خواص ملین کمی هستند. شما می‌توانید آب برگ‌های کاری را گرفته و به آن آب‌لیمو اضافه کنید و این ترکیب را برای مشکلات هضم غذا استفاده نمایید.

 

 

خواص آنتی‌اکسیدان

تحقیقات صورت گرفته نشان داده‌اند که برگ‌های کاری منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. وجود ویتامین‌های مختلف مانند ویتامین A، ویتامین B، ویتامین C و ویتامین E به کاهش استرس اکسیداتیو و  فعالیت رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. این ویتامین‌ها در پودر خشک کاری نیز وجود دارند.

 

 

ضد دیابت

شاید یکی از بزرگ‌ترین فواید برگ‌های کاری استفاده در کنترل دیابت باشد. تحقیقات نشان داده‌اند خواص آنتی گلیسمیک ( ضد بالا رفتن قند خون ) این برگ‌ها برای کنترل قند خون در سطح دیابت نیز مؤثر  است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040