۱۱ تير ۱۳۹۷

فواید بی نظیر بامیه

۱۱ تير ۱۳۹۷ 1508 بازدیدکننده 0 نظر
فواید بی نظیر بامیه در این مقاله می خوانید

بامیه گیاهی گل‌دار است که در بسیاری از بخش‌های جهان شناخته شده می‌باشد. امروزه استفاده از این گیاه در رژیم غذایی سراسر دنیا رو به افزایش است.   ...

فواید بی نظیر بامیه

بهبود هضم غذا

شاید بهترین قسمت افزودن بامیه به رژیم غذایی افزایش قابل‌توجه فیبر بدن باشد. فیبر موجود در بامیه می‌تواند به حرکت غذا از دستگاه گوارشی کمک کند. این یعنی حرکات مدفوع ساده‌تر و منظم‌تر می‌شود و مشکلات گوارشی مانند نفخ یا یبوست کاهش می‌یابد. بعلاوه بامیه می‌تواند مانع از اسهال شود.

 

 

بهبود قدرت دید

بامیه مقدار زیادی ویتامین A دارد، بعلاوه ی آنتی‌اکسیدان‌های دیگری مانند بتاکاروتن. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که رادیکال‌های آزاد را تخریب می‌کنند. رادیکال‌های آزاد مسئول از بین بردن سلول‌های بدن هستند، ازجمله سلول‌های چشم. با مقدار زیاد بامیه در رژیم غذایی می‌توانید از چشم‌های خود مقابل دژنراسیون ماکولا و آب‌مروارید محافظت کنید.

 

 

مراقبت از پوست

ویتامین A  و آنتی‌اکسیدان‌ها مسئول مراقبت از پوست هستند، با بهبود ترمیم سریع‌تر زخم‌ها، بهتر کردن ظاهر زخم‌ها و جوش‌ها و حذف چروک‌های پوستی. علت این است که آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند رادیکال‌های آزاد که به سلول‌های پوست آسیب می‌زنند را از بین ببرد.

 

 

بهبود ایمنی بدن

ترکیبات آنتی‌اکسیدان در بامیه بسیار برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد مفید بوده و ویتامین c آن یعنی ایمنی بدن بهبود می‌یابد.این ویتامین محرکی برای سیستم ایمنی است تا گلبول‌های سفید بیشتری بسازد، این گلبول‌ها می‌توانند با پاتوژن ها و مواد مضر در بدن که می‌توانند ایمنی بدن را ضعیف کنند مبارزه نمایند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040