۳ تير ۱۳۹۷

فواید بی نظیر ویتامین B5

۳ تير ۱۳۹۷ 1918 بازدیدکننده 0 نظر
فواید بی نظیر ویتامین B5 در این مقاله می خوانید

یک رژیم غذایی سالم باید حاوی مقدار مناسبی از ویتامین‌ها باشد تا بدن با مشکل مواجه نگردد. از ویتامین‌های ضروری برای سلامت B5 می‌باشد.   ...

فواید بی نظیر ویتامین B5

تحریک هورمون‌ها

ویتامین B5 یک ترکیب‌کننده‌ی مهم است که توسط بدن انسان نیاز می‌باشد. برای مثال برای تشکیل چربی‌ها، پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، آمینواسیدها و آنتی‌بیوتیک‌ها ضروری است و همچنین محرکی برای هورمون‌های آدرنال می‌باشد.

 

 

کاهش استرس

ویتامین B5 برای کاهش استرس و دیگر مشکلات روحی مانند افسردگی و اضطراب مهم است و نتیجه می‌تواند آرامش ذهن باشد. ویتامین این کار را با تنظیم هورمون‌هایی انجام می‌دهد که مسئول ایجاد این شرایط روحی هستند.

 

 

بهبود سلامت قلب

ویتامین B5 باعث می‌شود قلب شما در حالت نرمال کار کند. این ویتامین سطح کلسترول را تنظیم کرده و به کنترل فشارخون کمک می‌کند.

 

 

ایجاد بنیه

ویتامین B5 به کاهش خستگی و ضعف شما کمک کرده و فعالیت‌های متابولیک در تمام بدن را در مسیر درستی قرار می‌دهد. این یعنی ویتامین می‌تواند استقامت بدن را بالا ببرد تا کارهای خود را به طور مؤثری انجام داده و به طریق سالمی پیش رود. این یک منفعت بزرگ است خصوصاً برای کسانی که زیاد فعالیت دارند و ورزشکاران.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040