۱۷ خرداد ۱۳۹۷

فواید عجیب کامکوات

۱۷ خرداد ۱۳۹۷ 1487 بازدیدکننده 0 نظر
فواید عجیب کامکوات در این مقاله می خوانید

کامکوات میوه‌ای از یک درخت کوچک است. این میوه شبیه به پرتقال بوده و کمی از آن کوچک‌تر می‌باشد.   ...

فواید عجیب کامکوات

کمک به گوارش

یکی از عملکردهای مهم کامکوات نقش آن در تنظیم گوارش است. هر هشت عدد از این میوه 10 گرم فیبر دارد. این مقدار فیبر به عملکرد روده‌ها کمک می‌کند و یبوست، گاز اضافی و انقباضات را از بین برده و جذب مواد غذایی را بهینه می‌سازد.

 

 

کنترل دیابت

جدا از فواید برای هضم، کامکوات نقش مهمی در پیشگیری از دیابت دارد. فیبر غذایی به بهینه‌سازی انسولین و تعادل گلوکوز در بدن کمک می‌کند، ازاین‌رو مانع از بروز بیماری‌های لاعلاج می‌شود.

 

 

بهبود ایمنی بدن

کامکوات روی ایمنی بدن اثر مطلوب دارد زیرا مانند پرتقال غنی از ویتامین c است. ویتامین c ماده‌ی غذایی مهمی در رژیم غذایی ماست زیرا روی تمام بدن اثرگذار است. این ویتامین روی رشد سلول‌های جدید اثر گذاشته و ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد و از بدن مقابل عفونت‌ها، باکتری و قارچ محافظت می‌نماید. بدون این ویتامین در اولین خط دفاعی بدن نمی‌توانیم از خودمان دفاع کنیم و بدن قادر نخواهد بود خود را ترمیم نماید.

 

 

مراقبت از پوست

ترکیب آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌ها در این میوه آن را برای محافظت از پوست مقابل تأثیرات سرطانی نور خورشید و عوارض منفی رادیکال‌های آزاد که باعث چروک‌های پوستی، لکه‌های سن، پوست ناسالم و خشن می‌شود ایده آل می‌سازد. کامکوات مانند بسیاری از مرکبات تأثیر بزرگی بر ظاهر پوست شما دارد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040