۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷

فواید چای ریشه زنجبیل

۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1387 بازدیدکننده 0 نظر
فواید چای ریشه زنجبیل در این مقاله می خوانید

این چای مشهور به سادگی تهیه شده و به خاطر خواص دارویی خود هزاران سال است مورد استفاده قرار می‌گیرد. ...

فواید چای ریشه زنجبیل

درمان سرفه و سرماخوردگی

خواص آنتی‌اکسیدان و ضدمیکروبی زنجبیل به‌خوبی شناخته‌شده‌اند. زنجبیل به شکل چای نیز دارای خواص ضدالتهاب می‌باشد و ماده‌ای عالی برای آرام کردن و حتی حذف سرفه و علائم سرماخوردگی می‌باشد. همچنین چای زنجبیل روند درمان را سرعت خواهد داد.

 

 

ضدالتهاب

زنجبیل دارای ماده‌ای فعال به نام جینجرول می‌باشد که خاصیت ضدالتهاب و آنتی‌اکسیدان دارد. این چای کمک می‌کند درد و ناراحتی‌های التهاب ناشی از آرتروز یا مشکلات مفاصل در بدن، سردرد، تب، گرفتگی‌ها و درد ماهیچه کاهش یابد.

 

 

کاهش ناراحتی‌های قاعدگی

ریشه‌ی زنجبیل هزاران سال است برای درمان قاعدگی‌های دردناک یا نامنظم استفاده می‌شود. زنجبیل به نوعی ضداسپاسم است که به کاهش گرفتگی‌های دردناکی که با  قاعدگی همراه هستند کمک می‌کند.

 

 

فعالیت ضدتومور

یکی از مهم‌ترین اثرات ریشه‌ی زنجبیل خاصیت ضدتومور و آنتی‌اکسیدانی آن است. مواد فعالی که از ریشه‌ی چای زنجبیل آزاد می‌شوند به پیشگیری از تشکیل تومورها کمک کرده و این یعنی خطر ایجاد سرطان‌های مختلف را کاهش می‌دهد.

 

 

کاهش سطح استرس

ریشه‌ی زنجبیل مستقیماً روی سلامت و عملکرد غدد آدرنال اثر خواهد گذاشت. این غدد برای مدیریت صحیح سطح هورمون استرس در بدن ضروری‌اند. مقدار زیاد کورتیزول و دیگر هورمون‌های استرس می‌توانند روی فعالیت متابولیک اثر گذاشته و باعث آسیب‌پذیر شدن سیستم ایمنی بدن شوند. ریشه‌ی زنجبیل می‌تواند غدد آدرنال را درمان کرده و مطمئن شود سطح هورمون استرس درست تنظیم‌شده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040