۱۹ اسفند ۱۳۹۶

خواص بی نظیر چای نعناع 2

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ 1217 بازدیدکننده 0 نظر
خواص بی نظیر چای نعناع 2 در این مقاله می خوانید

آنتی اکسیدان هاو ترکیبات مفید بسیار در چای نعناع وجود دارد. این ترکیبات برای سلامت شما بسیار موثرند. ...

خواص بی نظیر چای نعناع 2

بهبود حافظه

ترکیبات شناخته‌شده در این چای دارای تأثیر منفی بر رادیکال‌های آزاد و افزایش فعالیت انتقال‌دهنده‌های عصبی هستند و باعث تقویت حافظه، تمرکز و حضور ذهن می‌شوند. یک لیوان چای نعناع می‌تواند ذهن شما را شفاف کرده و فرایندهای شناختی در مغز را به عهده گیرد.

 

 

پیشگیری از بیماری‌های شدید

رادیکال‌های آزاد علت اصلی شکست سلولی و رشد بیماری‌ها در بدن هستند. برای مثال سرطان مقدار زیادی توسط رادیکال‌های آزاد با تحریک انتشار سلول‌ها ایجاد می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای نعناع می‌توانند این رادیکال‌ها را کاهش داده و بدن را سالم نگه‌دارند، بدون اینکه فشار زیادی به  سیستم ایمنی وارد شود.

 

 

کاهش التهاب

طبیعت ضدالتهابی چای نعناع خوب شناخته شده است و اغلب برای حذف سردرد و دیگر دردهای بدن استفاده می‌شود، خصوصاً درد مفاصل. همچنین دارای عصاره‌ی طبیعی است و مواد ضدالتهاب در این گیاه قوی می‌توانند گلودرد را کاهش داده و مشکلات گوارش را با آرام کردن عضلات گرفته در روده تسکین دهند.

 

 

آرام کردن کولیک نوزاد

چای نعناع می‌تواند ناراحتی و درد نوزاد کولیکی را کاهش دهد. این درد برای هردو نوزاد و والدین ناخوشایند است، بنابراین مقدار کمی چای نعناع می‌تواند به شما کمک کند. ترکیبات آرامش‌بخش و طبیعت آرام‌کننده‌ی این چای بسیار مؤثرند. اگر مادری شیرده هستید باید مقدار چای نعناع نوشیدنی شما تحت کنترل باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040