۲۶ بهمن ۱۳۹۶

فواید عجیب فسفر 2

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ 969 بازدیدکننده 0 نظر
فواید عجیب فسفر 2 در این مقاله می خوانید

فسفر ماده ی معدنی مهم برای رشد و سلامت اسخوان هاست. بدن برای سلامت به فسفر کافی نیاز دارد. ...

فواید عجیب فسفر 2

حمایت از رشد فکری

ازآنجایی‌که فسفر ماده‌ی مهمی در اطراف و داخل سلول‌های مغز است مشخصاً مسئول عملکردهای مهمی می‌باشد. سطح مناسب فسفر تضمینی برای عملکرد درست مغز و رشد فکری خوب است.

 

 

تحریک سوخت‌وساز پروتئین

فسفر یکی از مهم‌ترین عناصر در تولید پروتئین‌هاست، ماده‌ای که به فرایند بازسازی در بدن کمک می‌کند. همچنین فسفر باعث می‌شود بیشترین بهره‌وری از پروتئین در بدن انسان انجام شود تا از رشد درست سلول‌ها و بازسازی آن‌ها در زمان لازم در بدن انسان اطمینان یابیم. به همین ترتیب فسفر به بدن در استفاده از کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها کمک می‌کند. سوخت‌وساز پروتئین چیزی است که رشد و سالم ماندن بدن را مراقبت می‌نماید.

 

 

بهبود بازسازی سلول‌ها

فسفر در فرایند ترمیم و نگهداری از سلول‌های مختلف بدن که در حین فعالیت‌های متفاوت روزانه آسیب‌دیده‌اند نقش دارد. فسفر ما را مطمئن می‌سازد که سلول‌های بدن به‌خوبی رشد کرده و برای حفظ سلامت بدن فعال می‌مانند.

 

 

تعادل هورمونی

از فواید فسفر برای سلامت اینکه می‌تواند با تنظیم تعادل هورمونی در بدن انسان حیاتی باشد. فسفر باعث می‌شود هورمون‌ها، به‌خصوص آن‌هایی که برای سلامت تولیدمثل لازم هستند، همیشه در حد ثابت و  متعادل بمانند. فسفر این کار را با تأثیر مستقیم روی غدد درون‌ریز بدن انجام داده و به تنظیم تولید و آزادسازی هورمون‌ها کمک می‌کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040