۲۵ بهمن ۱۳۹۶

فواید عجیب فسفر

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ 1394 بازدیدکننده 0 نظر
فواید عجیب فسفر در این مقاله می خوانید

فسفر ماده ی معدنی مهم برای رشد و سلامت اسخوان هاست. بدن برای سلامت به فسفر کافی نیاز دارد. ...

فواید عجیب فسفر

بهبود رشد استخوان

فسفر بخش مهمی از فرایند رشد است، همچنین برای مراقبت از استخوان و دندان ها. فسفر در کنار کلسیم استخوان هایی قوی خواهد ساخت. همچنین به سلامت لثه و مینای دندان کمک می کند. قفسفر مشکلات جدی در بدن را کاهش خواهد داد، مانند از دست دادن استخوان که با نام پوکی استخوان شناخته می شود.

 

 

بهبود گوارش

فسفر نقش مهمی در گوارش خوب در بدن انسان دارد. این ماده این کار را با تحریک هضم ریبوفلاوین و نیاسین به روش موثرانجام می دهد. این دو ویتامین برای سلامت انسان ضروری اند بنابراین هرطور بدن آن ها را دریافت کند خوب است. این دو نوع ویتامین B مسئول سوخت و ساز انرژی برای پاسخ های واکنشی احساسی و عصبی هستند.

 

 

تشویق به ادرار و مدفوع

فسفر نقش مهمی در سلامت کلیه ها دارد. این ماده با اطمینان از آزادسازی مواد زائد از کلیه ها از طریق ادرار و مدفوع این کار را می کند. با افزایش مقدار ادرار بدن می تواند سطح اسید اوریک، نمک های اضافی، آب و حتی چربی خود را متعادل سازد زیرا حدود چهار درصد ادرار را چربی می سازد.

 

 

کاهش ضعف

فسفر می تواند مشکلات سلامت کوچک را برطرف سازد، مانع ضعف ماهیچه، بی حسی، خستگی و دردهای مشابه. سطح عادی فسفر در بدن راهی  عالی برای فعال ماندن و حفظ تناسب اندام است. ضعف جنسی نیز می تواند با دریافت مکمل های غذایی فسفر رفع شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040