۲۳ بهمن ۱۳۹۶

فواید بی نظیر شوید

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ 1267 بازدیدکننده 0 نظر
فواید بی نظیر شوید در این مقاله می خوانید

دانه و برگ‌های شوید هزاران سال است برای درمان‌های پزشکی مورداستفاده قرار می‌گیرند. کمی با خواص این گیاه آشنا شوید. ...

فواید بی نظیر شوید

بهبود گوارش

شوید خود اشتهاآور بوده و ازاین‌رو در بسیاری از دستورات آشپزی استفاده می‌شود. عصاره‌ی این گیاه محرک بوده و تولید مایعات گوارشی و صفرا را زیاد می‌کند. این روغن همچنین محرکی برای حرکات روده بوده و حرکت مدفوع در روده را ساده ساخته و مانع یبوست می‌شود.

 

 

پیشگیری از کم‌خوابی

عصاره‌ی شوید دارای فلاونوئیدها و ویتامین‌های B است که آزادسازی برخی آنزیم‌ها و هورمون‌هایی را که دارای اثر آرامش‌بخش هستند زیاد می‌کند. ازاین‌رو به کسانی که در خواب شب مشکل دارند کمک خواهد کرد.

 

 

مراقبت از سلامت استخوان

کلسیم در شوید وجود دارد که ماده‌ای مهم در پیشگیری برای از دست دادن استخوان و از بین رفتن تراکم آن می‌باشد. پوکی استخوان میلیون‌ها نفر را هرساله درگیر خود می‌کند. کلسیم در کنار مواد معدنی دیگر کلید رشد مناسب استخوان‌ها و بازسازی استخوان‌های آسیب دیده است.

 

 

مدیریت دیابت

شوید همواره همراه با دیابت بوده و بر مدیریت سطح انسولین اثر دارد. تحقیقات نشان داده‌اند شوید می‌تواند به کاهش نوسانات لیپیدها و سطح انسولین مربوط به دیابت کمک کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040