۹ دي ۱۳۹۶

خواص جالب آویشن

۹ دي ۱۳۹۶ 1706 بازدیدکننده 0 نظر
خواص جالب آویشن در این مقاله می خوانید

آویشن گیاهی همیشه سبز است که مصارف دارویی و غذایی دارد. بیایید نگاهی به خواص آن بیندازیم. ...

خواص جالب آویشن

ضدقارچ

فعال‌ترین ماده در آویشن تیمول است. این ترکیب ارگانیک اثرات زیادی بر بدن دارد، از جمله توانایی پیشگیری از عفونت‌های قارچی و ویروسی، ازاین‌رو فشار بر سیستم ایمنی بدن را کاهش می‌دهد.

 

 

خاصیت آنتی‌اکسیدان

تمرکز زیادی از آنتی‌اکسیدان در این گیاه وجود دارد. آویشن هزاران سال است برای بهبود سلامت استفاده می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آویشن باعث خنثی‌سازی و حذف رادیکال‌های آزاد بدن خواهند شد. این آنتی‌اکسیدان‌ها به پیشگیری از استرس اکسیداتیو در اعضای بدن کمک کرده و برای اعصاب قلب، چشم‌ها و پوست مؤثر هستند.

 

 

بهبود گردش خون

مقدار زیاد آهن و دیگر مواد معدنی در آویشن آن را گیاهی ایده آل برای تولید گلبول‌های قرمز خون کرده است. ازاین‌رو آویشن گردش خون و اکسیژن‌رسانی به اعضای حیاتی بدن را بهبود می‌بخشد.

 

 

محافظت از قلب

ترکیبات غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها،  مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در آویشن اثرات کوچک زیادی بر قلب دارد و پتاسیم و منیزیم آن نیز بسیار مهم هستند.  پتاسیم می‌تواند فشار روی سیستم قلبی عروقی را با آزاد کردن رگ‌های خونی و کاهش فشارخون کاهش دهد.
 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040