۶ دي ۱۳۹۶

فواید بی نظیر ید برای سلامت 2

۶ دي ۱۳۹۶ 1428 بازدیدکننده 0 نظر
فواید بی نظیر ید برای سلامت 2 در این مقاله می خوانید

کمبود ید می‌تواند عوارضی جدی برای بدن داشته باشد. این ماده برای سوخت‌وساز و فعالیت بدن  ضروری است. ...

فواید بی نظیر ید برای سلامت 2

بهبود سیستم ایمنی

اغلب افراد کاربرد ید را روی غده‌ی تیروئید می‌دانند اما این ماده عملکردهای دیگری نیز دارد، از جمله افزایش  قدرت ایمنی بدن. این ماده محرک و افزاینده‌ی آنتی‌اکسیدان‌هایی در بدن است که ایمنی قوی در بدن مقابل بیماری‌ها ایجاد می‌کند، مانند بیماری‌های قلبی یا سرطان.

 

 

پرکاری تیروئید

\

این شرایط بر اساس کم‌کاری غده تیروئید ایجاد شده و نتیجه‌ی آن کند شدن فرایندهای بدن است زیرا تعادل مواد شیمیایی بدن کند می‌شود. یکی از متداول‌ترین نتایج پرکاری تیروئید افزایش وزن است زیرا بدن به سادگی کالری‌ها را نمی‌سوزاند تا به انرژی تبدیل نماید. برخی از نتایج دیگر پرکاری تیروئید خستگی، خشکی پوست، مشکل در تمرکز، یبوست، انقباض عضلات و تورم در پاهاست.

 

 

درمان بیماری‌های فیبروکیستیک

ید می‌تواند مشکلاتی مانند حساس شدن سینه‌ها یا فیبروم را کاهش دهد. این ماده بیماری‌های فیبروکیستیک را کاهش داده و به مقدار زیاد در درمان‌های سنتی یا مدرن استفاده می‌شود.

 

 

پیشگیری از سرطان

شاید مهم‌ترین فایده‌ی ید برای سلامت جدا از تأثیر آن روی تیروئید خاصیت ضد سرطان آن باشد. تحقیقات نشان داده‌اند سلول‌های سرطانی با ید از هم پاشیده و به‌مرور حتی باعث مرگ خودکار سلول‌ها خواهد شد و آن‌ها را با سلول‌های سالم جایگزین می‌نماید.

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040