۵ دي ۱۳۹۶

فواید بی نظیر ید برای سلامت

۵ دي ۱۳۹۶ 1407 بازدیدکننده 0 نظر
فواید بی نظیر ید برای سلامت در این مقاله می خوانید

کمبود ید می‌تواند عوارضی جدی برای بدن داشته باشد. این ماده برای سوخت‌وساز و فعالیت بدن  ضروری است. ...

فواید بی نظیر ید برای سلامت

تنظیم متابولیسم بدن

ید با تأثیر بر تولید هورمون‌ها بر عملکرد غدد تیروئید اثر می‌گذارد. این غدد مستقیم مسئول کنترل متابولیک بدن هستند. میزان سوخت‌وساز  بدن مستقیماً بر کارایی آن و کارایی سیستم‌ها و فرایندهای منظم در بدن اثرگذار است.

 

 

بیشترین میزان انرژی

ید با دریافت بیشترین بهره‌وری از کالری نقش مهمی در حفظ بیشترین سطح از انرژی در بدن دارد. ید اجازه نمی‌دهد کالری بدن به شکل چربی اضافی ذخیره شود.

 

 

مراقبت از پوست و مو

فواید ید برای بدن عبارت است از ایجاد موها و دندان‌هایی سالم و درخشان. این ماده برای مراقبت از مو لازم بوده و کمبود آن می‌تواند باعث ریزش مو شود. بعلاوه ید به رشد مو سرعت داده و قدرت فولیکول‌ها را زیاد می‌کند.

 

 

پیشگیری از تولد نوزاد مرده

مقدار کافی از ید در زنان باردار برای پیشگیری از تولد نوزاد مرده یا دارای مشکلات عصبی مانند بیماری کرتینیسم ضروری است. نتیجه کمبود ید می‌تواند فشارخون بالا باشد که باعث مشکلاتی در زمان کودکی خواهد شد. ید ما را از تحرک و رشد مناسب کودک مطمئن ساخته و توانایی شنوایی و  گویایی در او را می‌سازد. علاوه بر فواید ید برای کودک در زمان تولد، کمبود این ماده‌ی معدنی می‌تواند باعث ناباروری یک زن شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040