۱۹ آذر ۱۳۹۶

خواص تاثیرگذار قهوه 2

۱۹ آذر ۱۳۹۶ 1735 بازدیدکننده 0 نظر
خواص تاثیرگذار قهوه 2 در این مقاله می خوانید

دانه‌های قهوه در صورت مصرف متعادل خواص زیاد و مواد غذایی فراوان برای شما همراه دارند. ...

خواص تاثیرگذار قهوه 2

کاهش خطر دیابت

افرادی که مرتباً قهوه مصرف می‌کنند 23 تا 50 درصد کمتر درخطر دیابت هستند. شاید علت کاهش اشتها بعد از مصرف قهوه باشد یا این حقیقت که قهوه انرژی شما را بیشتر کرده و فعال‌تر می‌شوید، در نتیجه خطر دیابت کاهش می‌یابد.

 

 

افزایش سوخت‌وساز

یکی از نقش‌های اساسی ویتامین‌های B در بدن تنظیم و هدایت فعالیت‌های متابولیک است. قهوه کمک می‌کند سوخت‌وساز بهینه شده و سطح هورمون بدن متعادل مانده و در کل بدن را آرام نگه می‌دارد.

 

 

مراقبت از کبد

باوجودی که این مورد هنوز مورد بررسی است اما گفته می‌شود مصرف قهوه با بهبود سلامت کبد در ارتباط است، خصوصاً در مورد پیشگیری از هپاتیت، بیماری کبد چرب و سیروز.

 

 

کاهش افسردگی

اثر طبیعی قهوه انرژی بخشی و فعال کردن ذهن و بدن است. این خاصیت می‌تواند برای کسی که از افسردگی رنج می‌برد معجزه کرده و حتی احتمال میل به خودکشی را کاهش می‌دهد. بااین‌وجود قهوه‌ی زیاد با تغییرات روحی و اضطراب در ارتباط است. به یاد داشته باشید همه‌چیز باید متعادل مصرف شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040