۱۸ آذر ۱۳۹۶

خواص تاثیرگذار قهوه

۱۸ آذر ۱۳۹۶ 1725 بازدیدکننده 0 نظر
خواص تاثیرگذار قهوه در این مقاله می خوانید

دانه‌های قهوه خواص زیاد و مواد غذایی فراوان دارند. یکی از مهم‌ترین خواص قهوه کافئین آن است که مصرف متعادل و به‌موقع آن خواص زیادی خواهد داشت. ...

خواص تاثیرگذار قهوه

بهبود عملکرد شناختی

خواص قهوه

قهوه کمک زیادی به تمرکز ذهنی کرده و با تحریک مغز با کافئین باعث افزایش توجه می‌شود. مصرف منظم قهوه می‌تواند از سلامت شناختی مغز حفاظت کرده و مانع از بین رفتن قدرت مغز با افزایش سن می‌شود.

 

 

کاهش وزن

خواص قهوه

یک تأثیر قهوه که اغلب به آن توجه نمی‌شود این است که به شما انرژی لازم برای تحرک بیشتر و سوزاندن سریع‌تر کالری را می‌دهد. طبیعت محرک کافئین باعث زیاد شدن سوخت‌وساز بدن شده و سوزاندن کالری را زیادتر می‌کند. بعلاوه قهوه به‌نوعی اشتهای شما را کم خواهد کرد.

 

 

به حداکثر رساندن تناسب‌اندام

خواص قهوه

افراد زیادی که مرتباً در باشگاه ورزش می‌کنند از قهوه به عنوان یک سوخت نهایی برای انرژی خود استفاده می‌نمایند زیرا با این روش می‌توانند از ورزش خود بیشترین بهره را ببرند. کافئین موجود در قهوه مانند یک افزاینده‌ی انرژی عمل کرده و اجازه می‌دهد کمی بیشتر به تحرک خود ادامه داده و بتوانید نتایج را در رژیم ورزشی خود ببینید.

 

 

بهبود سلامت قلب

خواص قهوه

باوجودی که مقدار زیاد کافئین می‌تواند باعث فشار بر دستگاه قلب و عروق شود تحقیقات نشان داده‌اند مصرف منظم کافئین می‌تواند خطر سکته را کاهش دهد. در زنان قهوه به نظر می‌رسد خطر بیماری‌های قلبی را کم می‌کند. شاید قهوه موقتاً فشارخون را بالا ببرد اما به این معنا نیست که احتمال سکته یا  بیماری قلبی وجود دارد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040