۱۲ آذر ۱۳۹۶

خواص جالب خرمالو 2

۱۲ آذر ۱۳۹۶ 1437 بازدیدکننده 0 نظر
خواص جالب خرمالو 2 در این مقاله می خوانید

خرمالو میوه‌ای لذیذ است که چیزی فراتر از طعم عالی خود دارد. با خوردن خرمالو سلامت خود را تضمین می‌کنید. ...

خواص جالب خرمالو 2

پیشگیری از پیری زودرس

خرمالو غنی از ویتامین‌های مختلف است. این ویتامین‌ها به شکل آنتی‌اکسیدان‌هایی در بدن عمل می‌کنند که استرس اکسیداتیو را کاهش داده و مانع بروز علائم پیری زودرس می‌گردد، مانند ضعف دید، بیماری آلزایمر، خستگی، ضعف ماهیچه و مشکلات دیگر.

 

 

تقویت بینایی

ترکیبات خرمالو برای سلامت چشم مفیدند. ویتامین‌های ب کمپلکس موجود در خرمالو برای بهبود سلامت چشم مفید است و یک ماده‌ی آنتی‌اکسیدان می‌باشد. این ترکیبات خطر دژنراسیون ماکولا، آب‌مروارید و کوری در شب را کاهش می‌دهند.

 

 

کنترل فشارخون

پتاسیم ماده‌ی معدنی دیگری است که به مقدر زیاد در خرمالو وجود دارد. پتاسیم به‌نوعی فشارخون را  کاهش داده و ازاین‌رو جریان خون به بخش‌های مختلف بدن را کاهش می‌دهد.  کاهش فشارخون همچنین فشار بر سیستم قلبی را کاهش داده و مانع بیماری‌های قلبی مختلف می‌شود.

 

 

تنظیم گردش خون

در کنار کاهش فشارخون، خرمالو مقدار زیادی روی دارد، یک ماده‌ی ضروری برای تولید گلبول‌های قرمز خون. بدون مس شما نمی‌توانید مواد غذایی مختلفی برای ساخت هموگلوبین دریافت کنید. افزایش گردش گلبول‌های قرمز خون عملکرد شناختی بدن، حجم ماهیچه، سوخت‌وساز و سطح انرژی را بالابرده و همچنین باعث بهبود ترمیم زخم‌ها و رشد سلولی خواهد شد.

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040