۷ آذر ۱۳۹۶

خواص گیاه باباآدم برای سلامت

۷ آذر ۱۳۹۶ 1836 بازدیدکننده 0 نظر
خواص گیاه باباآدم برای سلامت در این مقاله می خوانید

شاید در مورد گیاه باباآدم زیاد نشنیده باشید. اما بهتر است کمی بیشتر در مورد خواص این گیاه بدانید. ...

خواص گیاه باباآدم برای سلامت

تنظیم فشارخون

یکی از خواص گیاه باباآدم که زیاد به آن توجه نشده است توانایی تأثیر بر کاهش فشارخون است. مقدار زیاد پتاسیم در گیاه به کاهش فشار در سیستم قلب و رگ‌ها کمک کرده و رگ‌های خونی را آزاد می‌سازد. ازاین‌رو مانع حملات قلبی و سکته مغزی خواهد شد.

 

 

کمک به هضم غذا

شناخته‌شده‌ترین خاصیت گیاه باباآدم کمک به هضم غذاست. مقدار زیاد فیبر این گیاه باعث تحریک سیستم گوارشی و حرکت  نرم مدفوع در روده‌ها خواهد شد. ازاین‌رو مانع یبوست شده و از انقباضات و نفخ پیشگیری می‌کند.

 

 

کنترل دیابت

اگرچه انواع فیبر می‌توانند تعادل انسولین و گلوکوز در بدن را تنظیم کنند ماده‌ی انسولین بسیار مؤثر بوده و مستقیماً با کاهش شدت دیابت و علائم آن در ارتباط است. سطح قابل‌توجه از انسولین در این گیاه می‌تواند کلسترول خون را با حذف آن از بدن پایین آورده و از سیستم قلبی عروقی حفاظت کند.

 

 

سم‌زدایی کبد

مواد شیمیایی که باعث تردی گیاه باباآدم می‌شوند می‌توانند سبب تحریک تولید صفرا و مایعات گوارشی در روده‌ها شده و به کبد کمک می‌کند به‌سرعت مواد زائد را از خود بیرون کند. پاک کردن سموم از خون یکی از مهم‌ترین کارهای کبد است و ترکیبات این گیاه مستقیماً باعث بهبود این عملکرد خواهند شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040