۶ آبان ۱۳۹۶

یاد بگیرید صبحانه را دوست داشته باشید

۶ آبان ۱۳۹۶ 1307 بازدیدکننده 0 نظر
یاد بگیرید صبحانه را دوست داشته باشید در این مقاله می خوانید

برای صبحانه خوردن نیاز به دلایل قانع‌کننده دارید؟ این‌ها تنها چند دلیل از اهمیت خوردن صبحانه هستند. ...

یاد بگیرید صبحانه را دوست داشته باشید

تقویت حافظه

خوردن صبحانه حافظه و توانایی یادگیری را بهبود می‌بخشد. صبحانه قند خون را بالا می‌برد که برای بهبود انتقال‌دهنده‌های عصبی حافظه لازم است.

 

 

بهبود حالت روحی و کارایی

تحقیقی صورت گرفته در هاروارد نشان داده است کودکانی که صبحانه می‌خورند چهل درصد نمرات بهتری دارند و کمتر در مدرسه غیبت می‌کنند. نخوردن صبحانه در کودک باعث می‌شود میزان افسردگی بیشتر شده و چهل برابر بیشتر دچار اضطراب گردد. این تحقیق در مورد کودکان بوده و مسلماً برای بزگسالان نیز این نتایج در محل کار صادق است.

 

 

بهبود تغذیه

کسانی که صبحانه می‌خورند روزانه مواد غذایی بیشتری دریافت می‌کنند. خوردن وعده‌ی غذایی صبحانه دریافت مواد غذایی مهم مانند کلسیم، روی، آهن، ویتامین‌های B و  فیبر را بسیار بیشتر می‌کند.

 

 

تقویت سلامت قلب

خون شما در طول شب چسبناک شده و احتمال بروز لخته‌های خونی در صبح بالاتر است. خوردن صبحانه خون را غیر چسبنده کرده و مانع شکل‌گیری لخته‌های خونی خواهد شد. نخوردن صبحانه خطر  حملات قلبی و سکته مغزی را بیشتر می‌کند. برشتوک‌های سرد چیزی حدود 400 میکروگرم فولیک اسید دارند که به دفع فاکتوری در خون کمک می‌کند که خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را بالا می‌برد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040