۲۲ مهر ۱۳۹۶

خواص نعناع برای سلامت

۲۲ مهر ۱۳۹۶ 1505 بازدیدکننده 0 نظر
خواص نعناع برای سلامت در این مقاله می خوانید

استفاده از عرق نعناع و برگ های آن خواص بسیاری برای سلامت شما خواهد داشت. ...

خواص نعناع برای سلامت

کمک به سکسکه

نوشیدن یک لیوان آب و نعناع درمان خانگی دیگری برای درمان سکسکه است. به‌سادگی چند قطره از نعناع را در یک لیوان آب ریخته و بنوشید. همچنین می‌توانید خود برگ‌های نعناع را بجوید. نعناع کمک می‌کند سکسکه‌ی شما درمان شود زیرا برای باز شدن اسپاسم ماهیچه‌ها مؤثر خواهد  بود.

 

 

 کمک به هضم غذا

یک لیوان چای نعناع بعد از غذا برای کمک به هضم مناسب غذا عالی خواهد بود. منتول و متیل سالیسیلات موجود در نعناع می‌توانند اسپاسم های معده را آرام کرده و به حرکت دستگاه گوارشی کمک  کنند.

 

 

بهبود رشد مو

نگران نازک شدن موها یا ریزش موی زودهنگام خود هستید؟ کمی از عصاره‌ی نعناع می‌تواند تأثیر مثبتی بر فولیکول‌های مو داشته باشد. اگر به دنبال راهی برای رشد بیشتر موهای خود هستید شاید یک سرم موی طبیعی تشکیل‌شده از نعناع و رزماری ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

 

 

دور کردن پشه‌ها

یک تحقیق آزمایشگاهی صورت گرفته نشان داده است عرق نعناع تأثیر قابل‌توجهی بر پیشگیری از نزدیک شدن پشه‌ها به بدن شما و نیش زدن دارد. می‌توانید اگر عرق نعناع در دسترس نداشتید مستقیماً برگ‌های نعناع را روی پوست خود بمالید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040