۳۰ شهريور ۱۳۹۶

هرچیزی که در مورد چای ماچا باید بدانید

۳۰ شهريور ۱۳۹۶ 1393 بازدیدکننده 0 نظر
هرچیزی که در مورد چای ماچا باید بدانید در این مقاله می خوانید

شاید نام چای ماچا را شنیده باشید. شما را با خواص این چای آشنا  می سازیم. ...

هرچیزی که در مورد چای ماچا باید بدانید

شاید حاوی سرب باشد

چای سبز، خصوصاً چای سبزی که در چین رشد کند، شاید حاوی سربی باشد که از محیط جذب می‌کند. ازآنجایی‌که در زمان نوشیدن چای سبز ماچا شما برگ‌های آن را می‌خورید، به‌جای آنکه برگ‌ها را دم کرده و بعد دور بریزید، این نوع چای شاید سرب بیشتری داشته باشد. چای سبز ماچا چیزی حدود 30 مرتبه بیشتر از چای سبز عادی سرب دارد.

 

کاهش استرس

چای ماچا حاوی ترکیب آمینویی به نام ال تیانین است که تحقیقات نشان داده‌اند خاصیت آرامش‌بخش دارد. این ماده به تولید و آزادسازی اسیدی در بدن کمک می‌کند که باعث تولید هورمون‌های دوپامین و سروتونین می‌شود. این هورمون‌ها شما را شاد خواهند کرد. به‌طور خلاصه نوشیدن چای سبز ماچا شما را در یک روز بد سرحال‌تر خواهد کرد.

 

به شما انرژی می‌دهد

چای ماچا از چای سبز سه برابر بیشتر کافئین دارد، چیزی شبیه به یک فنجان قهوه‌ی غلیظ. اما به خاطر وجود ال تیانین شما احساس خواب‌آلودگی نخواهید کرد. به‌جای آن نوعی آرامش در عین هشیاری به شما می‌دهد. ترکیب جالب ال تیانین و کافئین در چای سبز ماچا باعث می‌شود بتوانید کارایی بهتری در مدرسه و محل کار داشته باشید.

 

خاصیت ضد پیری

برخی از مسن‌ترین افراد زمین در ژاپن زندگی می‌کنند. بسیاری از آن‌ها علت این عمر زیاد را مصرف چای ماچا می‌دانند. آنتی‌اکسیدان چای ماچا به مبارزه با پیری کمک کرده و به شما پوستی سالم و درخشان خواهد داد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040