۲۹ شهريور ۱۳۹۶

خوراکی هایی که شما را بدبو می کنند

۲۹ شهريور ۱۳۹۶ 1531 بازدیدکننده 0 نظر
خوراکی هایی که شما را بدبو می کنند در این مقاله می خوانید

چیزی که می خورید حتی می تواند روی بوی بدنتان اثرگذار باشد. پس بهتر است مراقب تغذیه خود باشید. ...

خوراکی هایی که شما را بدبو می کنند

گوشت قرمز

مقدار زیاد گوشت قرمز در بدن سخت هضم می‌شود. مقداری از آن در دستگاه گوارشی مانده و از طریق تعریق آزاد خواهد شد. این ماده در ترکیب با باکتری‌ها بوی بدی ایجاد خواهد کرد.

 

الکل

الکل پس از عبور از دهان و داخل شدن به  بدن جذب بدن شده و به شکل اسید استیک تجزیه می‌شود. سپس این اسید از طریق منافذ پوست خارج خواهد شد.

 

سبزیجات چلیپایی

این سبزیجات مقدار زیادی پتاسیم داشته و سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. سبزیجاتی مانند بروکلی، کلم و  گل‌کلم همچنین حاوی سولفور هستند. این ماده‌ی شیمیایی به طور طبیعی بوی بدی دارد و با آزاد شدن از طریق تعریق، بوی دهان یا گاز معده بوی بد ایجاد خواهند کرد.

 

ماهی

ماهی برای سلامت شما بسیار مفید است و مقدار زیادی اسید چرب امگا3 دارد که باید در رژیم غذایی گنجانده شود. اما در ماهی مقدار زیادی کولین نیز دیده می‌شود، ماده‌ای که بوی قوی بد ماهی را ایجاد می‌کند و پس از مصرف باعث بوی بد بدن شما می‌شود. برخی افراد درست نمی‌توانند ماهی را تجزیه کنند و بعد از مصرف بوی ماهی می‌دهند، زیرا در عرق آن‌ها ماده‌ی شیمایی بدبویی آزاد خواهد شد.

 

رژیم غذایی بدون کربوهیدرات

ما کربوهیدرات‌ها را به‌عنوان منبع دوم انرژی استفاده می‌کنیم بنابراین با حذف آن‌ها بدن مجبور به تولید کتون می‌شود تا سوخت خود را جایگزین کند. با این وجود یکی از کتون هایی که بدن می‌سازد استون است که بوی بدی دارد، خصوصا در دهان. بنابراین بهتر است کربوهیدرات‌ها را کامل حذف نکنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040