۱۶ شهريور ۱۳۹۶

خواص فندق برای سلامت

۱۶ شهريور ۱۳۹۶ 1399 بازدیدکننده 0 نظر
خواص فندق برای سلامت در این مقاله می خوانید

فندق خواص بسیاری برای سلامت دارد. بهتر است این مغز را در رژیم خود بگنجانید. ...

خواص فندق برای سلامت

بهبود سلامت قلب

فندق مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی دارد که سلامت قلب را بهبود می‌بخشد. جدا از فیبر، فندق مقدار زیادی اسیدهای چرب مونوغیراشباعی دارد. فندق به کاهش کلسترول بد کمک کرده و کلسترول خوب خون را بهبود می‌بخشد.

 

کمک به مدیریت دیابت

بهتر است به‌جای چربی‌های ترانس یا چربی‌های اشباعی روی چربی‌های مونوغیراشباعی تمرکز کنید. فندق منبع خوبی از چربی‌های خوب است و خوردن مقدار مناسب از آن برای اطمینان از دریافت چربی‌های خوب بدون نگرانی از چربی‌های بد است. فندق راهی عالی برای افزایش وزن می‌باشد.

 

آنتی‌اکسیدان‌های فراوان

فندق ویتامین و مواد معدنی زیادی دارد و دارای آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند است. آنتی‌اکسیدان‌ها آسیب رادیکال‌های آزاد در بدن را از بین برده و از بیماری‌های مختلف مانند سرطان و بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کند. فندق منبع خوبی از ویتامین E است که با پیری مبارزه کرده و التهاب در بدن را کاهش می‌دهد.

 

بهبود سلامت مغز

فندق قدرت زیادی به مغز شما خواهد داد. این ماده سرشار از المان‌هایی است که مغز را بهبود بخشیده و  عملکرد شناختی را ارتقا داده و به پیشگیری از بیماری‌های شناختی در آینده کمک می‌کند. به خاطر مقدار زیاد ویتامین E، منگنز، تیامین، فولات و اسیدهای چرب فندق مغز شما را هشیار کرده و کارکرد آن را به بهترین حالت خواهد برد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040