۵ شهريور ۱۳۹۶

خواص کدو برای سلامت

۵ شهريور ۱۳۹۶ 1499 بازدیدکننده 0 نظر
خواص کدو برای سلامت در این مقاله می خوانید

اگر زیاد طرفدار کدوسبز نیستید بهتر است نگاهی به خواص آن بیندازید. مطمئن باشید  نظر شما تغییر خواهید  کرد. ...

خواص کدو برای سلامت

مواد غذایی فراوان

میزان ویتامین C کدوسبز بسیار فراوان است و منبع خوبی از کارتنوئیدها می‌باشد. همچنین این سبزی لذیذ مقدار بالایی منگنز دارد. شما می‌توانید با خوردن کدوسبز ویتامین B1، B6، آهن، کلسیم، پروتئین، روی و نیاسین خود را تأمین کنید.

 

بهبود بیماری‌ها

مقدار زیاد ویتامین C کدوسبز گفته می‌شود به درمان آسم کمک خواهد کرد. همچنین مقدار هموسیستئین خون را کاهش می‌دهد، این ماده‌ی شیمیایی باعث سکته مغزی و حمله قلبی خواهد شد. پتاسیم، ویتامین A و فولات کدوسبز به سلامت شما کمک خواهند کرد. همچنین علائم خوش خیم پروستات با کدو بهبود خواهند یافت.

 

پیشگیری از پیری زودرس

کدوسبز ترکیبات ضد پیری زیادی دارد. آنتی‌اکسیدان‌های زیاد موجود در کدو به تقویت حافظه و کاهش مشکلات ناشی از زیادشدن سن کمک می‌کنند. اسیدهای چرب امگا3 باعث جذب آنتی‌اکسیدان‌های محلول در چربی می‌شود و برای بازسازی سلول‌ها مؤثر خواهد بود.

 

کاهش وزن

بیش از 95 درصد از کدوسبز را آب تشکیل داده است و برای کسانی که رژیم دارند انتخابی عالی است. کالری کدو پایین است و همچنین میزان سوخت‌وساز بدن را زیاد می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040