۲۲ خرداد ۱۳۹۶

خواص عجیب دارچین برای سلامت

۲۲ خرداد ۱۳۹۶ 3311 بازدیدکننده 0 نظر
خواص عجیب دارچین برای سلامت در این مقاله می خوانید

آیا دارچین در بین ادویه های مورد علاقه ی شماست؟ اگر اینطور است باید بدانید این گیاه در کنار طعم عالی خود چه خواصی برای شما دارد. ...

خواص عجیب دارچین برای سلامت

ضدباکتری، ضدقارچ و ضدویروس

خواص دارچین

دارچین می‌تواند رشد باکتری‌ها را متوقف سازد و دارای خاصیت ضد قارچی است. دارچین منبع موادی است که خاصیت ضد قارچی دارند و خواص ضدباکتری آن برای مبارزه با سالمونلا مفید است. خاصیت ضدباکتری دارچین از ورود ویروس‌ها به سلول‌ها جلوگیری خواهد کرد.

 

کاهش التهاب

خواص دارچین

یکی از اصلی‌ترین ترکیبات دارچین به آزادسازی هیستامین در بدن کمک می‌کند و دارای خاصیت ضدالتهابی است. دارچین محرکی برای گردش خون است و به کاهش درد ماهیچه‌ها کمک می‌کند. دارچین گیاهی گرم است و برای دردها و گرفتگی‌هایی که در هوای سرد بهبود می‌یابند مفید می‌باشد. 

 

بهبود فعالیت مغز

خواص دارچین

دارچین از سلامت مغز و عملکردهای شناختی آن حفاظت می‌کند زیرا پروتئین‌هایی را فعال می‌سازد که از سلول‌ها مغز مقابل آسیب‌های و زوال محافظت می‌کند. بعلاوه دارچین با متوقف کردن شکل‌گیری و تخریب خودبه‌خود سلول‌ها تأثیرات منفی استرس اکسیداتیو را متوقف خواهد کرد.

 

کاهش قند خون

خواص دارچین

دارچین را می‌توان برای ثابت نگه‌داشتن و کاهش سطح قند خون استفاده کرد و میزان حساسیت به انسولین را بهبود می‌بخشد. این خواص در دارچین به علت نقش آن در مسدود کردن آنزیم‌های است که به گلوکوز اجازه می‌دهند در خون جذب شود. در کل اگر یک وعده‌ی غذایی با قند بالا خورده‌اید دارچین به کاهش میزان قند وارد شده در خونتان کمک خواهد کرد.

 

کمک به بهداشت دهان

خواص دارچین

درحالی‌که بسیاری از ما برای بهداشت دهان به سراغ نعناع می‌رویم به نظر می‌رسد بهتر است گاهی از محصولات دارای دارچین نیز استفاده کنیم. دارچین می‌تواند به‌طور طبیعی و بدون افزودن هیچ‌گونه ماده‌ی شیمیایی به بدن بوی بد دهان شما را از بین ببرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040